Naga Markets

Grupa Kęty miała wg szacunków 160 mln zł zysku netto w III kw. 2022 r, spadek o 4% r/rWarszawa, 21.09.2022 (ISBnews) – Grupa Kęty osiągnęła 160 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. br., wobec 167 mln zł rok wcześniej, podała spółka, powołując się na szacunkowe wyniki finansowe.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kęty wyniosły 1,5 mld zł w III kw., wobec 1,24 mld zł rok wcześniej (+21% r/r), zysk z działalności operacyjnej wyniósł 210 mln zł wobec 207 mln zł rok wcześniej (+1% r/r), zysk EBITDA wyniósł 250 mln zł wobec 245 mln zł w III kw. 2021 r. (+2% r/r), zysk netto wyniósł 160 mln zł wobec 167 mln zł rok wcześniej (-4% r/r), wynika z opublikowanych przez spółkę szacunkowych danych finansowych.“W III kw. 2022 r. zgodnie z przewidywaniami spółki, zmniejszył się poziom zamówień na wyroby oferowane przez Segment Wyrobów Wyciskanych i Segment Systemów Aluminiowych. Korekta ta, w części wynika także z faktu bardzo wysokiego popytu z II kw. br., kiedy to klienci budowali zapasy na wypadek ewentualnych problemów z zaopatrzeniem. Pomimo tego, wykorzystanie mocy produkcyjnych pozostawało na wysokim, szacowanym na 75-80% poziomie. Opisany powyżej spadek zamówień nie dotyczył Segmentu Opakowań Giętkich, który szacuje przychody na zbliżonym do poprzednich kwartałów 2022 roku poziomie” – czytamy w komunikacie.

Spółka szacuje, że wszystkie segmenty zanotują wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym kwartałem poprzedniego roku wynoszące od ok. 10% r/r w Segmencie Systemów Aluminiowych, poprzez ok. 15% r/r w Segmencie Wyrobów Wyciskanych do ok. 35% r/r w Segmencie Opakowań Giętkich.

Jak wynika z przedstawionych szacunków, koszty finansowe netto w III kwartale 2022 r. wzrosną do poziomu (-)20 mln zł, co jest głównie efektem wyższych stóp procentowych oraz wzrostu poziomu zadłużenia.

“Szacowany dług netto na koniec III kwartału 2022 r. wyniesie 1 100 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Grupa Kęty informuje również, że “sytuacja w spółkach ukraińskich grupy kapitałowej nie zmieniła się istotnie w porównaniu ze stanem opisanym w półrocznym sprawozdaniu skonsolidowanym za 6 miesięcy 2022 roku”.

Grupa Kęty jest spółką dominującą dla grupy kapitałowej, prowadzącej działalność w ramach trzech segmentów operacyjnych: Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) Segment Systemów Aluminiowych (SSA) oraz Segment Opakowań Giętkich (SOG). Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,6 mld zł w 2021 r.

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułXTPL miało 2,72 mln zł straty netto, 2,68 mln zł straty EBIT w I poł. 2022 r.
Następny artykułGrupa AB ocenia, że cyfryzacja i chmura znacznie zwiększają jej dalszy potencjał rozwoju
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here