Naga MarketsGrupa Kęty działa obszarach produkcji profili i komponentów aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

kety
źródło xStation 5

Pod względem fundamentalnym, spółka prezentuje na przestrzeni wielu lat bardzo stabilne wyniki finansowe, pozwalające realizować politykę dywidendową. Cały czas rosną przychody i zyski, co sprawia że jest to spółka nadająca się do długoterminowej inwestycji. W tym roku firma otrzymuje szereg pozytywnych rekomendacji z wycenami sięgającymi 370 zł. Wyniki za pierwszy kwartał wypadły obiecująco i są dobra prognozą na cały rok. Zysk netto sięgnął 58,1 mln zł wobec 53 mln zł rok temu. Przychody wyniosły 778,9 mln zł czyli ponad 100 mln zł więcej niż rok temu – oba odczyty są wyższe niż wcześniejsze prognozy spółki.

Pozytywny jest także spadek całościowego zadłużenia na koniec marca. Spółka pozytywnie ocenia także najbliższe perspektywy rynkowe i nie odczuwa spadku zamówień, licząc na dobre wyniki w drugim kwartale. Na wykresie mamy jednak od połowy 2017 roku trend spadkowy, który jednak wygląda na tle wcześniejszych wzrostów na dużą, rozbudowaną korektę. Kluczowe elementy to wsparcie przy 320 zł, które zatrzymuje spadki oraz nieźle respektowana linia trendu na wykresie tygodniowym. Wydaje się, że jej wybicie może otworzyć drogę do zakończenia długiego okresu spadkowego.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here