Naga MarketsGrupa Kęty działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

kety
źródło xStation 5

Spółka od początku roku porusza się w bardzo spokojny sposób, nie zmieniając sytuacji na wykresie. W piątek światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja analityków DM mBanku. Cena docelowa została podniesiona z 309,30 zł do 324,30 zł, a zalecenie podniesione do poziomu trzymaj z wcześniejszego redukuj. Nadal jest to poziom niższy niż aktualna wycena rynkowa. W raporcie wskazano na kilka pozytywnych zjawisk np. dynamicznie spadających cen aluminium, a segment ten generuje około 30% kosztów produkcyjnych. Analitycy spodziewają się, że spółka powinna podać w lutym prognozy na bieżący rok. Ich zdaniem ciężko będzie pobić zeszłoroczne wyniki, aczkolwiek możliwy jest jednocyfrowy wzrost zysku. Mimo to podniesiono w górę oczekiwania co do zysku na ten i przyszły rok do odpowiednio 240,5 oraz 253 mln zł. Na wykresie nadal trwa korekta, która od kwietnia przyjmuje postać ruchu bocznego. Wydaje się, że wybicie ponad 347 zł mogłoby rozpocząć ruch w kierunku górnego ograniczenia.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Celon Pharma, PlayWay, Polski Holding Nieruchomości

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

comarch
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o niespełna 1% i to przy niskich obrotach. Generalnie więc rynek nie wykazuje większej reakcji po doniesieniach o transferze byłego piłkarza Cracovii Kraków Krzysztofa Piątka do słynnego AC Milan. Comarch posiada większościowy pakiet akcji tego klubu, który zgodnie z umową ma otrzymać około 5% wartości transferu, a więc około 1,75 mln euro. Brak pozytywnej reakcji na największy transfer w historii polskiej piłki nożnej, pokazuje słaby sentyment do spółki. Otrzymane środki pomogą w realizacji budowy bazy szkoleniowej pod Krakowem, co ma w przyszłości przełożyć się na kolejne udane transfery. Kilka dni temu spółka informowała także o umowie na informatyzację zasobów Biblioteki Narodowej za ok. 19 mln zł. Wykres wygląda dość słabo, kurs przełamał linie hossy z drugiej połowy ubiegłego roku, a ostatnie wierzchołki pojawiają się coraz niżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here