Naga Markets

Grupa K2 [K2H], Photon Energy [PEN] – Gorące spółki dniaNotowania Grupy K2 osiągnęły podczas wczorajszej sesji, nowe historyczne maksimum. Kurs jest najwyżej w historii i nadal nie pojawiają się oznaki chęci realizacji zysków. Powodem wczorajszych wzrostów były informacje o tym, że spółka spodziewa się dalszego wzrostu przychodów w II półroczu br. i nie wyklucza, że presja inflacyjna może wpłynąć na jej rentowność. Grupa prowadzi rozmowy dotyczące dwóch możliwości przejęć w kluczowym dla niej obecnie – po sprzedaży spółki chmurowej Oktawave – segmencie software, natomiast decyzje odnośnie do ewentualnej sprzedaży dalszej części posiadanych przez K2 aktywów mogą zapaść przy okazji aktualizacji strategii, zapowiadanej na III-IV kw.

Spółka podała przy okazji, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży usług (bez Oktawave) wzrosły o 11% r/r do 31,3 mln zł. “Naszym priorytetem jest dalszy rozwój segmentu software.Najwyżej w historii

Tutaj jesteśmy w rozmowach dotyczących także, oprócz wzrostu organicznego, akwizycji. Jeden temat jest bliżej, drugi trochę dalej. Natomiast mogę powiedzieć, że to są tematy o rząd wielkości mniejsze niż transakcja Oktawave” – zapowiedział prezes spółki.

k2 holding

W drodze na minima

Nadal w tendencji wzrostowej porusza się kurs Photon Energy. Na wykresie mamy bliskość linii trendu, ale nawet korekta do kluczowego wsparcia w rejonie 9,10 – 9,30 zł nie zakończy wzrostowej tendencji. Wczoraj spółka poinformowała o zawarciu z nieujawnionym klientem umowy na techniczne utrzymanie farm fotowoltaicznych o mocy 48 MWp. Do końca 2022 r. zamierza zwiększyć portfel umów na usługi utrzymania farm w Polsce do 100 MWp.

photon

“Pozyskanie naszego pierwszego kluczowego klienta na wysoce konkurencyjnym polskim rynku fotowoltaicznym stanowi kamień milowy w naszej strategii bycia partnerem pierwszego wyboru i liderem w dynamicznie rozwijającej się branży usług technicznego utrzymania elektrowni fotowoltaicznych w Europie Środkowo-Wschodniej” – skomentował prezes Georg Hotar.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj