Naga Markets

Grupa INC wyznaczyła nowe, strategiczne kierunki działalności Domu Maklerskiego INCDom Maklerski INC S.A. zakłada poszerzenie biznesu o wykonywanie funkcji depozytariusza funduszy inwestycyjnych, które mają zapewnić stabilne powtarzalne przychody i zyski. Dodatkowo, DM INC zamierza zwiększyć ekspozycję na duże oferty publiczne połączone z debiutem akcji na rynku regulowanym.  Szczegóły znajdą się w strategii Grupy kapitałowej INC, która zostanie opublikowana w ciągu kilku tygodni.

Grupa INC zamierza zwiększyć ekspozycję na duże oferty publiczne połączone z debiutem akcji

Model biznesowy Grupy INC opiera się o działalność w trzech obszarach biznesowych: usługi doradcze (INC SA), oferowanie instrumentów finansowych (Dom Maklerski INC) oraz inwestycje na rynku kapitałowym (INC PE ASI i Carpathia Capital ASI). Władze Grupy chcą skupić jeszcze większą uwagę niż dotychczas na działalności domu maklerskiego.W konsekwencji zdecydowano się na podjęcie działań zmierzających do uruchomienia przez Dom Maklerski INC usługi depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych (DM INC już posiada licencję w tym zakresie) oraz uzyskania zezwolenia na sporządzanie analiz inwestycyjnych i finansowych oraz rekomendacji o charakterze ogólnym.

Dodatkowo, w celu stworzenia kompleksowej oferty dla obsługiwanych transakcji Dom Maklerski INC zamierza uzyskać statusu uczestnika bezpośredniego KDPW w charakterze pośrednika rejestracyjnego i sponsora emisji.

– Od pewnego czasu intensywnie analizowaliśmy kierunki rozwoju naszej działalności. Zaktualizowana strategia będzie skupiała się wokoło Domu Maklerskiego INC, który staje się sercem naszej organizacji. Jestem przekonany, że planowany rozwój działalności jako depozytariusza, docelowo przyniesie dla naszej grupy istotny strumień powtarzalnych przychodów, stabilność zysków oraz zwiększy dywersyfikację biznesu – podkreśla Paweł Śliwiński, prezes zarządu Domu Maklerskiego INC S.A. oraz prezes zarządu i główny akcjonariusz INC S.A.  

– Zakładane wejście w ten segment związane jest z dużym zainteresowaniem tego typu usługami, które identyfikujemy w rozmowach z potencjalnymi klientami. Kilka podmiotów zarządzających łącznie kilkudziesięcioma funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi wyraża wstępnie zainteresowanie nawiązania z nami współpracy w przypadku uruchomienia tej usługi. To byłby bardzo solidny pipeline. – dodał Paweł Śliwiński.

Depozytariusze funduszy inwestycyjnych pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie rynku kapitałowego. W opinii Zarządu DM INC tworzy się nisza rynkowa na usługi depozytariusza funduszy inwestycyjnych ze względu na małą liczbę podmiotów działających w tym obszarze. Dla dużych instytucji finansowych nie jest to podstawowy biznes, może być to natomiast dochodowa działalność dla mniejszych podmiotów działających na rynku kapitałowym – uważają władze Domu Maklerskiego INC.

DM INC zamierza także mocniej rozwijać się w zakresie przeprowadzania większych ofert publicznych akcji (transakcji IPO), połączonych z debiutem akcji na rynku regulowanym.

Drugim kluczowym obszarem jest poszerzenie naszej licencji maklerskiej, które pozwoli nam bardziej aktywnie wejść w segment dużych ofert publicznych. Ten rok był już przełomowy w tym zakresie. W kolejnym chcemy być również obecni na rynku regulowanym warszawskiej giełdy. Tego typu projekty ze względu na swoją wielkość cechują się znacznie większą rentownością. – zaznacza Paweł Śliwiński.

W tym roku Dom Maklerski INC pozyska dla swoich klientów ponad 81 mln zł. Grupa INC uczestniczyła od początku tego roku we wprowadzeniu 10 spółek do obrotu publicznego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd kurs | kurs euro prognozy 2021 | pgnig notowania | kurs akcji alior | kurs pkp cargo | rubel kurs | brokerzy forex polska |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here