Naga MarketsGrupa INC zdecydowała się na modyfikację planów rozwoju dotyczących polskiej agencji ratingowej INC Rating oraz dokonanie zmian w zarządzie. Rada nadzorcza INC Rating powołała w skład zarządu nowego wiceprezesa, którym został Kamil Gemra.

Grupa INC: Kamil Gemra nowym wiceprezesem zarządu

Celem jest rozbudowa oferty produktowej o fintechowe rozwiązania do oceny kondycji kredytowej przedsiębiorstw oraz rozwijanie dotychczasowej oferty agencji. Nowy wiceprezes zastąpi 1 lipca dotychczasowego prezesa Jacka Mrowickiego, który przejdzie na do rady nadzorczej. Będzie on nadal odpowiadał za kontakty z samorządami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy prezes skupi się natomiast na rozwoju produktów do automatycznej oceny kondycji kredytowej przedsiębiorstw.Jednocześnie zespół będzie koncentrował się na popularyzacji ratingów i wykorzystywaniu swoich możliwości analitycznych.

Dziękujemy dotychczasowemu prezesowi za lata pracy i działania na trudnym rynku. Jesteśmy polską agencją ratingową posiadającą wszystkie niezbędne zezwolenia. Od lat mówi się o konieczności popularyzacji ratingów, co nie zawsze spotyka się z przychylnością. Niemniej jednak nie poddajemy się. Chcemy nadal oferować ratingi dla samorządów oraz przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że uruchomienie pomocy z Programu Tarczy Antykryzysowej dla największych firm przyczyni się również do popularyzacji ratingów oraz scoringów dla przedsiębiorstw – powiedział Paweł Śliwiński, prezes INC S.A.

Nowy członek zespołu jest od listopada 2019 roku wiceprezesem Domu Maklerskiego INC S.A., a od 2015 roku również Partnerem Zarządzającym agencji relacji inwestorskich Inner Value, z którą Grupa INC podpisała umowę o strategicznej współpracy. Oprócz tego dr Kamil Gemra jest  pracownikiem Szkoły Głównej Handlowej w Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie.

Mały rynek, jednak z potencjałem dalszego rozwoju

– Oprócz tego postawiliśmy przed nowym prezesem zadanie zbudowania fintechowych produktów do automatycznej oceny przedsiębiorstw. Chcemy tutaj wykorzystać nasze modele i będziemy poszukiwali w tym zakresie partnera, który mógłby je wykorzystywać- – dodał Śliwiński.

Brał udział w wielu projektach strategicznych dotyczących pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw, budowy ich wartości oraz uruchamiania i komercjalizacji nowych produktów.

Zdecydowałem się dołączyć również do zespołu INC Rating, ponieważ widzę tutaj duży potencjał do rozwoju. Oczywiście rynek ratingów w Polsce jest na razie mały, ale musi on kiedyś zasadniczo się zwiększyć w ślad za tym, co dzieje się chociażby w Unii Europejskiej. Ponadto modele do oceny przedsiębiorstw jakie posiada INC Rating mogą być również pomocne w tworzeniu ocen scoringowych dla podmiotów, które zajmują się chociażby finansowanie dłużnym. Chcemy to wykorzystać i rozwijać produkty w tym zakresie – podsumował Kamil Gemra, wiceprezes INCRating.

INC Rating jest zarejestrowana podobnie jak agencje Fitch, Moody’s czy Standard&Poor’s, przez European Securities and Markets Authority w Paryżu. Skupia się głównie na ocenie samorządów,ale oferuje także ratingi dla przedsiębiorstw.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsseco Poland silniej współpracuje z bankami. Kurs w trendzie wzrostowym
Następny artykułCena ropy wzrosła o 87%! Tak drogo nie było od niemal 3 miesięcy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here