Naga MarketsZarząd ERBUD S.A. poinformował dziś, że w uproszczonym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym GRUPY Erbud sporządzonym na dzień 30 czerwca 2018 r. oraz w jednostkowym sprawozdaniu finansowym ERBUD S.A. sporządzonym na dzień 30 czerwca 2018 r. wykazana zostanie strata – czytamy w treści raportu.

Spółka poinformowała, iż toku prac nad raportem finansowym uznała, że konieczne jest przeszacowanie marż na realizowanych kontraktach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Przyczyną konieczności dokonania zmniejszenia planowanych marż jest postępujący wzrost cen materiałów oraz usług podwykonawców. Dotyczy to kontraktów kalkulowanych i zawieranych w latach 2015-2016. Na ujemny wynik ma również wpływ ostateczne rozliczeniem dziewięciu kontraktów budowlanych – napisano w raporcie.

Szacowana strata netto w pierwszym półroczu to aż 30 mln zł. W analogicznym okresie rok wcześniej, Grupa Erbud odnotowała zysk na poziomie 7 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strata operacyjna grupy sięgnie 40,5 mln złotych wobec 14,846 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w I połowie 2018 roku wynieść mają 960 mln złotych, co daje wynik o 24% wyższy niż rok wcześniej.

Notowania na historycznych minimach

Kurs o godz. 12:10 osuwał się ponad 27% w stosunku do cen z poprzedniego zamknięcia. Cena minimalna plasowała się na poziomie 9,30 zł i osiągnęła historyczne minima wybijając dołek z 2012-go roku widoczny na poniższym wykresie miesięcznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here