Naga Markets

Grupa Erbud ogłasza wieloletnią strategię ESG pod nazwą: „Budujemy odpowiedzialnie” Uzyskanie do 2030 roku neutralności klimatycznej w zakresie pośrednich emisji, 20 proc. udziału energii odnawialnej w miksie energetycznym do 2025 r.oraz rozwój biznesu nastawiony na inwestycje zrównoważone –to plany zawarte w strategii ESG Grupy ERBUD. W aspekcie środowiskowym budowlany potentat chce pozostać liderem zielonej transformacji w Polsce, wytyczając trendy dla całej branży.

Grupa ERBUD stawia na strategię ESG

Strategia ESG „Budujemy odpowiedzialnie” jest kompleksowym dokumentem regulującym podejście czołowej polskiej grupy budowlanej do zrównoważonego rozwoju. Jest zgodna ze strategią biznesową ERBUD-u, której od lat fundamenty stanowią: innowacyjność, odpowiedzialność, bezpieczeństwo.

– „Budujemy odpowiedzialnie” to kontynuacja wcześniejszych działań i nasz kompas na najbliższe lata. Dokument definiuje ambitne kierunki rozwoju i jest odpowiedzią na to, jak zmienia się świat, oczekiwania i wymagania naszych interesariuszy, a także sam ERBUD. Zaczynamy zawsze od siebie–budując jeden z nowocześniejących zakładów produkcyjnych modułów drewnianych w Europie czy zwiększając udział energii elektrycznej wytwarzanej z OZE poprzez budowę farm wiatrowych– jesteśmy w stanie zmieniać świat. Jestem przekonany, że wdrożenie strategii umocni naszą pozycję jako czołowego gracza na rynku budownictwa i jednocześnie pomoże spółce osiągnąć lepszą wycenę i być atrakcyjną dla inwestorów – mówi Dariusz Grzeszczak prezes ERBUDS.A.

ERBUD od lat inwestuje i rozwija zrównoważony biznes. W tym roku spółka utrzymała wpis w rejestrze EMAS, co jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem w Unii Europejskiej. Sukcesywnie, poprzez spółkę zależną ONDE,buduje portfel zamówień OZE – zwiększając liczbę inwestycji własnych jako inwestor. W listopadzie 2022 r.
w Ostaszewie pod Toruniem nastąpi uroczyste otwarciefabrykimodułów drewnianych– MOD21. Produkcja modułów ma ujemny ślad węglowy i będzie kompensować emisję na innych polach działalności ERBUD-u, sam zakład produkcyjny będzie w pełni zrównoważony.

– ESG to katalizator wzrostu, zwiększenie wartości inwestycji i narzędzie do budowania zaufania wśród naszych interesariuszy, pracowników i klientów. Wszystkim trzem obszarom: E (środowisko),S(społeczna odpowiedzialność),G (ład korporacyjny) – przypisane zostały konkretne i wpełni mierzalne działania, na które mamy realny wpływ
i które są istotne dla naszego segmentu działalności–branży budowlanej – wyjaśnia Klara Zamłyńska, koordynatorka ERBUD-uds.ESG.

W ramach strategii ESG czołowa polska grupa budowlana skoncentruje się nam.in.: zmniejszeniu emisji, odzysku odpadów, rozwijanie gospodarki obiegu zamkniętego, ochronie bioróżnorodności i zgodności z taksonomią (środowisko). W obszarze odpowiedzialności społecznej działania ERBUD-u będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, za gospodarowanie luki kadrowej, rozwój pracowników, zaangażowanie społeczne, także przez program mentoringowy rozwijany w ramach Fundacji ERBUD.

Natomiast w ładzie korporacyjnym ERBUD skupi się na wdrożeniu systemu compliance we wszystkich spółkach grupy, a także podążaniu za dobrymi praktykami spółek notowanych.

Redakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAdopcja kryptowalut w UK postępuje. Ponad połowa banków otwiera się rynek cyfrowych aktywów
Następny artykułSzeroki WIG odbija w górę. Rynek akcji utrzymuje rekordową zmienność
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here