Naga MarketsGrupa DO OK SA, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych wypracowała w drugim kwartale br. ponad 2,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To wynik ponad 40 proc. wyższy wobec osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Narastająco przychody netto Grupy wyniosły prawie 5 mln zł. Od kwietnia do czerwca DO OK osiągnęła 0,43 mln zł zysku netto.

Grupa DO OK SA wypracowała w drugim kwartale br. ponad 2,7 mln zł przychodów netto ze sprzedaży

– Wypracowany przez grupę kapitałową zysk netto w drugim kwartale br. wyniósł 0,43 mln zł. To wynik znacząco lepszy r/r, kiedy zysk netto był symboliczny i wyniósł 7,8 tys. zł. Od kwietnia do czerwca przychody netto ze sprzedaży, porównując je z analogicznym okresem 2019 roku, wzrosły o 43 proc., co jest w naszej ocenie bardzo dobrym wynikiem. Warto podkreślić, że przychody netto od początku roku do końca drugiego kwartału wyniosły prawie 5 mln zł. W pierwszym półroczu ubiegłego roku okres ten zamknęliśmy jako Grupa kwotą 3,9 mln zł. To efekt konsekwentnych działań operacyjno-sprzedażowych DO OK, zarówno w tym jak i ubiegłych kwartałach. – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes i założyciel DO OK S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W ostatnich miesiącach koncentrowaliśmy się na pozyskiwaniu nowych klientów, w wyniku czego zawarliśmy trzy istotne kontrakty biznesowe. Zawdzięczamy to m.in. wzbogaceniu naszej oferty o usługi konsultingowe – warsztaty Value-Focused, Event Storming & Discovery Workshops oraz Product Design, inwestycje w rozwiązania własne, a także zwiększoną obecność firmy na rynku międzynarodowym – dodaje.

DO OK koncentruje się na budowaniu pozycji eksperckiej w oparciu o wybrane metodyki warsztatowe. Firma oprócz dostarczania usług konsultingowych i wytwarzania oprogramowania, jest również partnerem do rozwijania biznesu w oparciu o posiadaną technologię.

Przykładem takiego rozwiązania jest IoT Cloud – DoConnect – które ma przyczynić się do szybkiej transformacji firm produkujących osprzęt urządzeń niepodłączonych do chmury i tym samym umożliwić zdalną obsługę. Produkt chmury IoT został przejęty od norweskiej firmy i aktualnie jest w fazie rebrandingu i określania dalszej mapy rozwoju.

Wśród ważnych okoliczności i zdarzeń, które mają wpływ na wynik finansowy Grupy, DO OK wskazuje wprowadzenie nowego modelu współpracy opartego o planowanie miesięczne i kluczowe wskaźniki efektywności w zespole Revenue oraz wzmocnienie obszarów związanych z rozwojem biznesu i generowaniem nowych leadów sprzedażowych. W ocenie Grupy na wynik finansowy wpłynęła także renegocjacja warunków współpracy z dostawcami usług, czego efektem jest obniżenie kosztów stałych o około 20 proc.

– Dzięki przemyślanej i rozsądnie prowadzonej polityce kosztowej, w ostatnich miesiącach zwiększyliśmy zatrudnienie na szczeblach specjalistycznych jak i managerskich. Trzy istotne rekrutacje, które pomyślnie zamknęliśmy w minionym miesiącu dotyczą ról Dyrektora Operacyjnego, Head of Delivery oraz Country Representative na Norwegię. W ramach grupy kapitałowej w lipcu otworzyliśmy nasze kolejne lokalne biuro w Tallinie i kontynuowaliśmy działania sprzedażowo-marketingowe na rynku nordyckim. Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy wzmacniać swoją pozycję za granicą, to jeden z naszych głównych celów – podsumowuje Dmitrij Żatuchin.

W nadchodzących miesiącach, DO OK, z uwagi na rosnące zapotrzebowanie klientów, planuje również pozyskanie partnerów do współpracy w Danii oraz Finlandii oraz zwiększenie liczby specjalistów odpowiedzialnych za rozwoju biznesu w Holandii. O szczegółach spółka będzie informowała na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHaitong Bank: KUPUJ dla Comarch (FV 239,7 PLN)
Następny artykułBitcoin po 20 tys. USD jeszcze w tym roku? Byki utrzymują nadzieje
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here