Naga Markets

Grupa COMP podpisała drugi największy w historii kontrakt na kwotę 197,3 mln zł brutto! W dniu 3 czerwca 2022 r. Grupa COMP poinformowała o podpisaniu umowy na realizację kolejnego projektu Dozoru Elektronicznego Skazanych w Polsce pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a konsorcjum złożonym z firm: Enigma SOI sp. z o.o. (spółka zależna COMP S.A.) oraz ITM Poland S.A.

Grupa COMP kontynuuje rozwój w segmencie IT

Wartość umowy uwzględniająca prawo opcji wynosi ponad 197 mln zł brutto, a okres jej realizacji to lata 2022-2026. W projekcie SDE4 PL pojemność systemu została zwiększona do 12,5 tys. osadzonych, czyli dodatkowo o 4,5 tys. więcej wobec SDE3 PL realizowanego w latach 2018-2022.– W założeniach do Strategii COMP Next Generation na lata 2022-2025 zwracaliśmy uwagę na potencjał kompetencyjny w segmencie IT, w szczególności w naszej spółce Enigma SOI, która dostarcza rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa specjalnego i militarnego. System Dozoru Elektronicznego w Polsce stosowany jest z sukcesem od kilkunastu lat i obecny etap jego rozwoju zakłada istotny, blisko 60% wzrost liczby osadzonych w systemie. W efekcie kontrakt SDE4 PL obejmuje więcej kompletów urządzeń monitorujących niż dostarczono na wcześniejszym etapie. To dojrzały i złożony technologicznie projekt, wymagający całego szeregu unikalnych kompetencji w zakresie oprogramowania, sprzętu oraz integracji tych elementów. Grupa COMP dysponuje specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem oraz pełnym zakresem umiejętności na tym polu jako jedna z nielicznych firm na świecie – mówi Robert Tomaszewski, Prezes Zarządu COMP S.A.

– W komunikacie o założeniach do Strategii podkreślaliśmy nasze cele eksportowe w tym obszarze. Konsekwentnie w oparciu o posiadane już rozwiązania produktowe i technologię budujemy pozycję rynkową naszego segmentu IT za granicą, a realizacja Strategii pozwoli nam jeszcze przyspieszyć. Niezależnie od rynku polskiego technologia SDE Grupy COMP trafiła wcześniej do Włoch, a w maju tego roku również do Armenii. Mamy również w planie oferowanie tego rozwiązania na kolejnych rynkach – dodaje Robert Tomaszewski.

Tym samym Grupa COMP po raz kolejny potwierdziła nie tylko potencjał i możliwości wzrostu segmentu IT, ale także kompetencje prowadzenia działalności i ekspansji na rynkach wymagających umiejętności współpracy z administracją państwową, w tym zagraniczną.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji tauron | średni kurs franka nbp | lpp akcje notowania | kurs hrywny w kantorach | gpw pzu | oncoarendi akcje kupno | gpw ciech |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here