Naga MarketsGrupa Ciech uruchomiła produkcję maseczek ochronnych klasy FFP2Spółka Ciech Pianki – spółka z Grupy Ciech – rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001, których skuteczność filtracyjna osiąga klasę FFP2 (≥94%), podał Ciech.

Ciech zakończył z sukcesem proces certyfikacji maseczek klasy FFP2 i rozpoczął produkcję

Produkowane przez Ciech półmaski filtrujące FFP2 powstają na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie Ciech w Bydgoszczy, której pełne moce produkcyjne sięgają ok. 50 tys. sztuk dziennie. Maseczki posiadają także atest Polskiego Zakładu Higieny, poinformowano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Od początku pandemii naszym priorytetem było podjęcie działań zmierzających do ochrony i wsparcia naszych pracowników, partnerów, podwykonawców, a także systemu ochrony zdrowia. Staramy się elastycznie dostosowywać potencjał zakładów grupy do zmieniających się potrzeb. Efektem tego jest rozpoczęcie produkcji maseczek ochronnych, w zaledwie pięć miesięcy. W tym czasie zakupiliśmy i uruchomiliśmy w bydgoskich zakładach linię produkcyjną i – co najważniejsze – zakończyliśmy z sukcesem proces certyfikacji maseczek klasy FFP2. Warto szczególnie podkreślić, że nasze maseczki są produkowane w Polsce, na bazie krajowych surowców i komponentów. Wiele wskazuje na to, że pozostaną z nami jeszcze długo, nie tylko ze względu na pandemię, ale i jakość powietrza, którym oddychamy” – powiedział prezes Dawid Jakubowicz, cytowany w komunikacie.

Linia produkcyjna Ciech Pianki pozwala na produkcję maseczek w różnych konfiguracjach, zarówno pod kątem ilości warstw, jak i wykorzystywanych włóknin filtracyjnych. Pozwala to na uzyskanie maseczek o różnym stopniu filtracji, wynika także z materiału.

“Ostatnie miesiące to intensywne przygotowania do procesu produkcji. Pozyskaliśmy bardzo dobrej jakości materiały od polskich dostawców, a także przeprowadziliśmy dziesiątki testów zakończonych pozytywną certyfikacją. Produkujemy maseczki najwyższej jakości, będące realnym wsparciem w okresie pandemii i chroniące przed zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki zaangażowaniu pracowników Ciech Pianki i wsparciu naszego właściciela, weszliśmy w zupełnie nowy segment rynkowy i mamy możliwość przyczynić się do realizacji polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w ramach Grupy Ciech” – dodał prezes Ciech Pianki Michał Budzyński.

Nominalna wydajność linii produkcyjnej w Bydgoszczy wynosi ponad 10 mln sztuk rocznie. Produkt pakowany będzie w opakowania zbiorcze po 25 lub 50 szt. i przeznaczony jest na rodzimy rynek. Wytwarzane przez Ciech półmaski filtrujące FFP2, które niebawem trafią do regularnej sprzedaży, są wykonane z kilku warstw materiałów (w tym również o właściwościach filtracyjnych) i dopasowują się do kształtu twarzy. Powinny być stosowane do 8 godzin, a potwierdzona skuteczność ich filtracji to 94%, podkreślono.

Uruchomiona produkcja maseczek będzie działalnością dodatkową spółki Ciech Pianki – nadal jej podstawowym obszarem działania jest produkcja pianek poliuretanowych, stosowanych głównie w przemyśle meblarskim, podsumowano.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 3,55 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here