Naga MarketsGrupa CCC jest w pełni gotowa na sezon jesień-zima Warszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – Grupa CCC jest w pełni zabezpieczona pod względem towarowym na okres jesień-zima i jest przygotowana na kolejny okres wiosna-lato, poinformował prezes Marcin Czyczerski.

„Czujemy się komfortowo. Poziom przygotowania do sezonu jesień-zima jest bardzo wysoki jesteśmy w pełni gotowi do tego sezonu. 97% towaru już jest u nas, a reszta jest w drodze – zgodnie z terminem. Równie dobrze wygląda to na kolekcji wiosenno-letniej. 47% towaru już dzisiaj jest do naszej dyspozycji, a produkcja idzie zgodnie z terminami” – powiedział Czyczerski podczas wideokonferencji.Jak wskazał, problemy globalne w łańcuchach dostaw na podstawie wcześniejszych kryzysów na ogół trwały ok. 2 lat i w jego opinii na jesieni przyszłego roku sytuacja zacznie wracać do normy.

„My spodziewaliśmy się tego już jesienią ubiegłego roku i podjęliśmy odpowiednie prace, aby się do tego przygotować. Jesteśmy przygotowani zarówno od strony samego zatowarowania kolekcjami jak od strony systemowej” – dodał prezes.

Dodał, że to co wspiera spółkę w tej sytuacji to m.in. fakt, że ponad połowa dostawców z Azji produkuje wyłącznie dla potrzeby CCC.

„Mamy bardzo zdywersyfikowany łańcuch dostaw na tle naszej konkurencji. To się też zmienia w czasie. Jeśli dobrze pamiętam to ok. 35% stanowiły do tej pory Chiny, 30% Polska, 10-15% to Indie, podobny był udział Bangladeszu. W Chinach mamy 60 dostawców. Większość dostawców produkuje tylko dla nas” – podkreślił Czyczerski.

„Widzimy jak bardzo mocno wzrosły koszty związane z dostawami, szczególnie frachtów i tj. przyrost prawie 10-krotny w stosunku do tego co było przed okresem pandemii. Ponosimy te koszty, obserwujemy je w kosztach własnych sprzedaży. Zaabsorbowaliśmy te koszty w marży” – dodał wiceprezes Kryspin Derejczyk.

Grupa CCC chce mieć 60 sklepów HalfPrice na koniec 2022 r.

Grupa CCC nadal będzie dynamicznie rozwijać sieć HalfPrice i zakłada, że do końca przyszłego roku zwiększy się ona do 60 placówek, wynika ze słów prezesa Marcina Czyczerskiego.

invest

„Chcemy, żeby to było 60 sklepów na koniec 2022 r., ale zakładamy, że kilka z nich może się przesunąć na początek kolejnego roku. Jesteśmy zadowoleni z dynamiki ekspansji” – powiedział Czyczerski podczas wideokonferencji.

Dodał, że zgodnie z planami w pierwszym okresie większość sklepów HalfPrice powstaje na bazie sklepów CCC, a w innych okresach ta struktura się zmieni i zdecydowana większość będą to sklepy nowe.

„Na pewno był to trafiony pomysł. Widzimy jeszcze wiele potencjałów jak ten koncept jeszcze mocniej usprawnić” – dodał prezes.

Należący do Grupy CCC HalfPrice rozpoczął działalność w Polsce w maju tego roku i obecnie liczba placówek wynosi ponad 30, z czego 19 zlokalizowanych jest w Polsce.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw xtb | 11bit akcje | dow jones index | kurs liry tureckiej sprzedaż | bitcoin kurs dzisiaj | kryptowaluty ranking | euro kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here