Naga MarketsGrupa BOWIM podsumowuje rekordowy kwartałBowim S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, odnotował w ubiegłym półroczu najwyższe w swojej historii kwartalne wyniki finansowe. Zgodnie z opublikowanymi raportem okresowym Grupa Kapitałowa osiągnęła w I półroczu br.  110,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co stanowi wzrost o 3 973 procent w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Grupa BOWIM przedstawia swoje wyniki finansowe

Grupa osiągnęła również przychody z działalności operacyjnej na poziomie 981,2 mln zł i zysk operacyjny na poziomie 150,0 mln zł. Rekordowa rentowność jest wynikiem efektywnego wykorzystania wzrostu cen wyrobów stalowych, który miał miejsce  w I półroczu br.Pozytywne wyniki finansowe Spółki są efektem niespotykanego dotąd w swojej dynamice wzrostowego trendu cen wyrobów stalowych. Został on zapoczątkowany od połowy IV kwartału ubiegłego roku oraz był kontynuowany również w I połowie tego roku. Połączenie  konsekwentnie realizowanej ekspansji produktowej oraz zwiększanie udziału w rynku pozytywnie wpłynęło na osiągnięte wyniki.

– W ubiegłym kwartale ceny wyrobów stalowych konsekwentnie kontynuowały wzrosty, dzięki czemu mogliśmy notować rekordowe wyniki. Uważamy, że wykorzystaliśmy ten okres maksymalnie, dzięki czemu jesteśmy przygotowani do uzyskiwania zadowalających wyników w kolejnych okresach. Bez wątpienia cały 2021 rok będzie dla nas rekordowy  – komentuje Jacek Rożek, Wiceprezes Zarządu Bowim S.A.

Ze względu na wybuch pandemii choroby COVID-19, a co za tym idzie trudną do przewidzenia sytuację międzynarodową, Zarząd Grupy BOWIM jeszcze w 2020 roku podjął decyzję o przedłużeniu okresu realizacji strategii do 31 grudnia 2021 roku.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here