Naga MarketsGrupa BOŚ pracuje nad 'szybko rosnącym' pipeline emisji zielonych obligacjiGrupa Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) pracuje nad “szybko rosnącym” pipeline emisji zielonych obligacji, poinformował prezes Wojciech Hann.

BOŚ pracuje nad pipeline emisji zielonych obligacji

“Byliśmy autorem i agentem emisji w Polsce 500-milionowego programu emisji zielonych obligacji dla Columbusa i dla jego spółki córki New Energy Inwestments i pracujemy w tej chwili nad szybko rosnącym pipeline następnych takich emisji” – powiedział Hann podczas “Czwartkowego forum SGH pt. Zielone obligacje – ekorewolucja na rynku finansowym”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że pojawiały się również na rynku zielone obligacje dużych firm, często nie kojarzonych z zieloną energetyką albo zieloną gospodarką, ale ich cel emisji jest związany z zieloną gospodarką.

“Widzimy też grono rosnące samorządów; średnich, dużych miast i bardzo dużych miast, które zdecydowały się wejść na ścieżkę zielonych obligacji, gdyż uważają, że zielony rozwój miast jest istotnym komponentem ich strategii. Mówimy o obligacjach Łodzi, za chwilę będziemy słyszeć o obligacjach Warszawy, Wrocławia. Widzieliśmy obligacje Bydgoszczy” – wymienił prezes.

Wskazał, że jest to bardzo przyszłościowy rynek.

“To nie jest naiwność, by oczekiwać premii na korzyść obligacji zielonych, gdyby ten trend miał się utrzymać. Inwestorzy zaczynają premiować zielone podejście” – podsumował.

Grupa Columbus Energy finansuje budowę farm poprzez emisję pierwszych na polskim rynku energetycznym zielonych obligacji, których wartość w pierwszym programie wynosi 500 mln zł, a partnerem biznesowym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.
1 grudnia 2020 r. BOŚ objął pierwszą transzę zielonych obligacji wyemitowanych przez spółkę z grupy Columbus – New Energy Investments, o wartości 75 mln zł. Koordynatorem procesu i agentem emisji był Dom Maklerski BOŚ.

Emitentem obligacji jest New Energy Investments (spółka 100% zależna od Columbus Energy), która 7 września br. podpisała z DM BOŚ umowę na przeprowadzenie czynności związanych z pozyskaniem nowego finansowania w formie emisji zielonych obligacji (green bonds) w ramach Programu emisji obligacji na łączną kwotę 500 mln zł.

invest

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ. Aktywa razem banku wyniosły 20,5 mld zł na koniec 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here