Naga MarketsGrupa Boryszew zaprezentuje nową strategię do 2026 roku wczesną jesieniąGrupa Boryszew przedstawi nową strategię na lata 2021-2026 wczesną jesienią, zapowiedział p.o. prezesa Wojciech Kowalczyk. Spółka zapowiedziała utworzenie nowej nogi biznesowej, zlokalizowanej w Polsce.

“Wczesną jesienią przedstawimy nową strategię, która będzie zawierała efekty trwającego przeglądu opcji strategicznych” – powiedział Kowalczyk podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej spółka zapowiadała publikację strategii na przełom kwietnia i maja br., ale prace nad nią przedłużyły się z powodu śmierci dotychczasowego prezesa Piotra Lisieckiego.

“W ramach nowej strategii będziemy porządkować istniejące segmenty, a także budować jeszcze jedną nogę biznesową, której do tej pory nie mieliśmy” – dodał CFO i wiceprezes Boryszewa Andrzej Juszczyński.

Według niego, rozważane są też różne opcje dotyczące Grupy BAP, w tym dalsza integracja z Grupą Maflow i przeniesienie produkcji z Niemiec do innego kraju.

“W przypadku nowego segmentu, jeśli to się wydarzy, będzie on zlokalizowany w Polsce” – powiedział Kowalczyk.

Zapewnił jednocześnie, że spółka nie widzi konieczności pozbywania się jakichkolwiek aktywów.

“Nie mamy aktywów trwale nierentownych” – podsumował p.o. prezesa.

invest

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here