Naga MarketsGrupa Boryszew nie planuje deklaracji terminu dojścia do zeroemisyjnościWarszawa, 05.10.2021 (ISBnews) – Boryszew planuje systematyczne obniżanie kosztów energii, a także inwestycje w odnawialne źródła energii, ale nie przewiduje deklaracji terminu osiągnięcia zeroemisyjności, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk.

„Chcemy obniżać koszty energii, które szczególnie w ostatnim roku dało się mocno odczuć. Rozważamy własne mikroźródła OZE czy magazyny energii” – powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.Zastrzegł jednocześnie, że Grupa Boryszew nie planuje deklaracji terminu dojścia do zeroemisyjności.

„Do końca roku chcemy podjąć decyzję w sprawie instalacji paneli fotowoltaicznych na własne potrzeby na terenie naszych zakładów. Mamy dużo dachów na halach produkcyjnych, oceniam potencjał pod tym względem na średnio 4-5 MW na jednostkę produkcyjną, a większość naszych biznesów energochłonnych zlokalizowanych jest w Polsce” – dodał prezes.

Zapowiedział również, że grupa będzie kontynuowała odchodzenie od węgla i zastępowanie go gazem w kogeneracji.

„Stwierdziliśmy natomiast, że nie chcemy obecnie rozwijać nowych kompetencji w zakresie operowania farmami wiatrowymi, stąd decyzja o sprzedaży zakupionej wcześniej farmy wiatrowej” – podsumował prezes Boryszewa.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

Autor: Piotr Apanowicz

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje ccc | neuca akcje kupno | sp 500 | giełda develia | kantorowy kurs korony norweskiej | de30 dax | sp 500 notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here