Naga MarketsGrupa Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) odnotowała 3,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Podsumowanie 2019 r.

Zysk operacyjny wyniósł 11,85 mln zł wobec 10,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 18,38 mln zł w 2019 r. wobec 19,16 mln zł rok wcześniej.

Kluczową inwestycją realizowaną w minionym roku była budowa centrum logistycznego BIK Park Wrocław I w Kątach Wrocławskich. Wartość nakładów poniesionych na budowę wraz z wynikiem tej inwestycji metodami dochodowymi sięgnęła 66,3 mln zł. W efekcie wartość nieruchomości inwestycyjnych w 2019 roku zwiększyła się o 58% do poziomu 177,5 mln zł. Z kolei wartość kapitałów własnych (aktywów netto) zmniejszyła się o 4% do 92,2 mln zł, głównie z powodu wypłaty w ubiegłym roku dywidendy, podano w komunikacie.

Miniony rok oceniamy jako udany. Z jednej strony sfinalizowaliśmy sprzedaż części Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu za 15,2 mln euro, a także sprzedaż Galerii nad Potokiem w Radomiu za 24,6 mln zł. Z drugiej strony pozyskane środki wykorzystaliśmy na rozbudowę naszego portfela nieruchomości realizując nowy duży projekt magazynowy pod Wrocławiem. Część pieniędzy przeznaczyliśmy również na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 2 zł na akcję, co było naszym zobowiązaniem poczynionym jeszcze podczas IPO, ale miało to także wpływ na zmniejszenie wartości kapitałów własnych. Praktycznie wszystkie oferowane przez nas powierzchnie magazynowe i handlowe w minionym roku były wynajęte – powiedział prezes Mirosław Koszany, cytowany w komunikacie.

Zarząd grupy na bieżąco analizuje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 w Polsce i na świecie, podkreślono.

Obecnie nie stwierdzamy istotnych problemów związanych z kontynuacją działalności operacyjnej spółek należących do grupy kapitałowej. Sytuacja związana z koronawirusem może jednak spowodować pewne opóźnienie w zakończeniu komercjalizacji I etapu inwestycji w centrum logistycznym BIK Park Wrocław I, jak również rozpoczęciu realizacji II etapu tej inwestycji – dodał prezes.

Obecnie w ramach centrum logistycznego BIK Park Wrocław I do wynajęcia pozostaje około 9,5 tys. m2 z łącznie 25 tys. m2 gotowej powierzchni magazynowej. W ramach drugiego etapu planowane jest dostarczenie kolejnych 22 tys. m2, podsumowano.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 0,75 mln zł wobec 0,66 mln zł zysku rok wcześniej.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. BIK rozwija działalność od 1996 roku, od listopada 2016 r. jest notowane na głównym parkiecie GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here