Naga MarketsŚwinka skarbonka z napisem dywidendaGrupa BHP osiągnęła największy roczny zysk od pięciu lat i wypłaca rekordowe roczne dywidendy. W środowym wydaniu programu Surowcowe.info gościem Bogusza Kasowskiego był Michał Stajniak, analityk surowcowy XTB. W programie zauważono, że cena akcji spółki spadła, ponieważ największy na świecie wydobywca oznaczył globalne problemy gospodarcze, które mogą uderzyć w popyt na kluczowe towary, rudę żelaza i miedź. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Prawie 4 mld USD dywidendy

BHP we wtorek ogłosiło 78 centów dywidendy, co oznacza, że ​​przekaże 3,9 miliarda dolarów inwestorom, oprócz 17 miliardów dolarów już ogłoszonych za rok budżetowy zakończony w czerwcu. Chociaż spór handlowy między Waszyngtonem a Pekinem zahamował globalny wzrost gospodarczy, nie wpłynął jeszcze na chiński popyt na towary BHP, takie jak ruda żelaza, miedź i węgiel – powiedział prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIPO Saudi Aramco nie wyniesie 2 bln USD przez zmiany klimatyczne?
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – kurs dolara zyskuje przed FOMC minutes
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here