Naga MarketsGrupa Benefit uruchomiła 10 placówek leczniczych Zdrofit Zdrowe MiejsceGrupa Benefit Systems uruchomiła działalność 10 placówek leczniczych Zdrofit Zdrowe Miejsce w Warszawie i okolicach, podała spółka. Celem tych placówek jest wspieranie powrotu do zdrowia i kondycji poprzez usprawnianie ruchem w ramach fizjoprofilaktyki.

Grupa Benefit uruchomiła działalność placówek leczniczych w Warszawie i okolicach

“Od ubiegłego roku stan naszego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu, na co negatywny wpływ ma pandemia i izolacja społeczna, praca zdalna i siedzący tryb życia, a przede wszystkim brak ruchu. Już podczas pierwszego lockdownu, wiosną 2020 roku, blisko połowa aktywnych fizycznie Polaków przyznała, że ograniczyła liczbę treningów z powodu zamknięcia infrastruktury sportowej, a 42% mieszkańców kraju przybrało na wadze średnio 5,7 kg. Informacje te, a także liczne dyskusje z ekspertami specjalizującymi się w leczeniu ruchem, stanowiły silny argument, by stworzyć miejsce, w którym aktywność fizyczna będzie najważniejszym środkiem leczniczym” – powiedział Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Odział Fitness, odpowiadający za sieci Zdrofit, Fabryka Formy czy Fitness Academy, a także za ofertę usług świadczonych w placówkach leczniczych Zdrofit Zdrowe Miejsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Osoby zainteresowane korzystaniem z usług Zdrofit Zdrowe Miejsce, które uzyskają status pacjenta, otrzymają spersonalizowany Program Usprawniania, przygotowany przez fizjoterapeutów na podstawie ankiety kwalifikacyjnej, dotyczącej ich stanu zdrowia. Po uzyskaniu statusu pacjenta w ramach indywidualnych zaleceń zawartych w Programie Usprawniania możliwa będzie realizacja programu ćwiczeń w nowo otwartych placówkach leczniczych, wskazano w komunikacie.

Według cytowanych w materiale danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), w 2020 r. Polacy spędzili na zwolnieniach lekarskich z powodu bólu kręgosłupa ok. 11 mln dni, czyli prawie tyle, co w łącznie w latach 2018-2019 (6,7 mln dni w 2018 roku i 6,9 mln dni w 2019). W 2020 r. znacznie wzrosła także liczba zaświadczeń lekarskich z tytułu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. Z tego tytułu Polacy spędzili na zwolnieniach w sumie 27,7 mln dni, co daje wzrost o 36,9 proc. w stosunku do roku 2019.

Zdrofit Zdrowe Miejsca to placówki lecznicze, w których świadczone są usługi medyczne z obszaru fizjoprofilaktyki i kinezyterapii (usprawniania ruchem), mające na celu poprawę stanu zdrowia i kondycji psychofizycznej pacjentów. Za ideą Zdrofit Zdrowe Miejsce stoi Benefit Systems Oddział Fitness, zarządzający siecią Zdrofit. Oddział Fitness jest częścią Benefit Systems, będącego liderem rynku benefitów pozapłacowych i twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here