Naga MarketsHaker infekujący sprzętStany Zjednoczone ostrzegają przed ponownym pojawieniem się północnokoreańskiego gangu BeagleBoyz. Chodzi o grupę hakerów, którzy atakują m.in. giełdy kryptowalut.

  • USA straszą, że grupa hakerów BeagleBoyz ponownie działa.
  • Ta ostatnia atakuje m.in. giełdy kryptowalut.

Hakerzy z BeagleBoyz ponownie atakują

Grupa północnokoreańskich hakerów jest zaangażowana w działania wymierzone w amerykańskie instytucje finansowe i giełdy kryptowalut na całym świecie. Władze USA ostrzegają o wysokim poziomie zagrożenia, jakie stwarza dla tego kraju.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (DHS), agencje, w tym FBI, US Cyber ​​Command i Departament Skarbu, obserwują odrodzenie się sponsorowanej przez Koreę Północną grupy hakerskiej BeagleBoyz.

Hakerzy nie byli przez ostatnie lata tak aktywni jak osławiona grupa Lazarus, ale podobno są odpowiedzialni za kradzież 2 miliardów dolarów od co najmniej 2015 roku. Chodzi głównie o „kradzieże kryptowalut” – przekazał amerykański DHS.

Wydaje się, że grupa powstała na nowo na początku tego roku i opracowała nowe „nieodwracalne metody kradzieży” kryptowalut.

Złośliwe oprogramowanie, które planuje ponoć wykorzystać BeagleBoyz, obejmuje COPPERHEDGE – narzędzie zdalnego dostępu wykorzystywane przez zaawansowane grupy hakerów do atakowania giełd kryptowalut.

Jest się czego bać!

Rozmawiając z Cointelegraph, Erich Kron z KnowBe4, powiedział, że grupa jest dobrze zorganizowana i dotąd atakowała bankomaty i giełdy.

[Hakerskie] Systemy wypłat z bankomatów są interesujące, ponieważ często są dobrze zorganizowane i mogą obejmować wielu wspólników z całego świata pracujących razem, aby jednocześnie dokonywać dużych wypłat – powiedział.

W przeciwieństwie do tego ataki na giełdy są ponoć prostsze.

Korzystanie z e-maili phishingowych i połączeń LinkedIn pokazuje, w jaki sposób początkowe ataki są często przeprowadzane przy użyciu prostych schematów socjotechnicznych, a następnie przechodzą do bardziej zaawansowanych technologii – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here