Naga MarketsGrupa Azoty została liderem wzrostów w indeksie mWIG40We wtorek, po powrocie amerykańskich inwestorów z przedłużonego weekendu na rynki, panowały stonowane nastroje. Indeks S&P 500 przecenił się o 0,3%, a Nasdaq zakończył dzień na minimalnym plusie. Dalsze wzrosty indeksów może obciążać rozwijający się wariant koronawirusa Delta zwłaszcza na terytorium USA, gdzie systematycznie rozwija się kolejna fala zakażeń, a liczba nowych infekcji dochodzi do poziomów 200 tys. dziennie i dzienna liczba zgonów oscyluje w granicy 1,5 tys.

Grupa Azoty zyskała wczoraj ponad 3 procent

Inwestorzy przywykli już do nowej rzeczywistości i pogarszająca się sytuacja zdrowotna nie powoduje już tak nerwowych ruchów na giełdach, jednak warto mieć to ryzyko na uwadze, które może sprzyjać wystąpieniu korekty.Na krajowym rynku wystąpiła zauważalna rozbieżność pomiędzy zachowaniem największych spółek z indeksu WIG20, który przecenił się niemal o 1%, a indeksami mWIG40 i sWIG80, które kontynuowały wzrost. W gronie blue chipów przed spadkiem wybroniły się jedynie 3 spółki: PKN Orlen (+0,9%), Tauron (+0,5%) i Lotos (+0,2%). Po zmiennej sesji serię wzrostów zakończyło JSW (-0,1%), które znalazło się minimalnie poniżej kursu odniesienia z poprzedniego dnia.

Najgłębszą przecenę odnotowało Allegro (-3,2%), w mediach pojawiły się informacje o planowanym wejściu na krajowy rynek kolejnego gracza z azjatyckiego rynku – spółki Shopee, tymczasem Allegro rozszerza ofertę Allegro Pay! na wszystkich klientów. W indeksie mWIG40 liderem wzrostów została Grupa Azoty (+3,2%), a na przeciwległym biegunie znalazł się Biomed-Lublin (-3,3%).

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Większa dyspersja stóp zwrotu wystąpiła w indeksie sWIG80, gdzie aż 3 spółki odnotowały dwucyfrową dynamikę wzrostów: ZEPAK zyskał 28%, do zarządu IP3, głównego doradcy spółki w obszarze wdrożenia i rozwoju energetyki jądrowej dołączyła była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Na II miejscu przy zauważalnie zwiększonej wartości obrotu sesję zakończył Bank Ochrony Środowiska (+18,5%), ponadprzeciętny wzrost odnotował również Alumetal (+10,8%). Najsłabszym walorem w indeksie małych spółek był PGS Software (-3,6%).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin notowania | pkn orlen akcję | kruk akcje opinie | hrywna pln | jak kupić amerykańskie akcje | lpp gpw | kurs eur/usd |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here