Naga MarketsKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,29%. Akcje taniały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,48 zł. W sumie od maksimów z ubiegłego roku przecena przynosi już ponad 45% spadku notowań.


Akcje Grupy Azoty z kolejnym odbiciem

W ostatnich dniach kurs spółki wzrasta, a co ciekawe od połowy stycznia aż do teraz, utrzymują się nieco podwyższone obroty. Teoretycznie, dołek wyznaczony w takich warunkach może dawać większe szanse na nieco trwalsze odbicie, mimo szerszego trendu spadkowego. Obecne odbicie zainicjowane zostało w rejonie 25 zł. Warto mieć na uwadze, że w ubiegłym roku poziomy cenowe co 5 zł były względnie dobrze respektowane. Na razie więc jest to tylko kolejna techniczna korekta. Cena powinna niebawem testować linię trendu spadkowego oraz nakładający się na nią czytelny opór jakim jest poziom poprzedniego dołka. Okolice 28,50 zł wyglądają więc interesująco, szczególnie gdyby popyt był w stanie ten poziom przełamać. To mogłoby oznaczać przynajmniej bardziej rozbudowaną korektę wzrostową.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 6.02.2020
Notowania Grupy Azoty 6.02.2020

Współpraca z Francuzami

W ostatnich dniach spółka poinformowała o podpisaniu porozumienia z francuską firmą Air Liquide. Umowa przewiduje współpracę przy projektach wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym i wdrażanie rozwiązań, ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne. Podpisano je w trakcie Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości, które odbyło się w Ministerstwie Rozwoju. Porozumienie zakłada współpracę w zakresie pilotażowego projektu produkcji biometanu z odpadów rolniczych, optymalnego wykorzystania gazów odpadowych i poabsorpcyjnych z instalacji przemysłowych Grupy Azoty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here