Naga MarketsGrupa Azoty zaczyna korektę. Formacja oRGR na wykresie? Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,01%. Akcje taniały o 0,01zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,67% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,50 zł. Od końca października spółka zdrożała o 50%.

Formacja oRGR?

Solidne odbicie w listopadzie nie zmieniło szerszego układu technicznego. Raczej jako ciekawostkę analityczną można traktować podobieństwa obecnego zachowania ceny z tym z okresu wybuchu pandemii. Mowa o czymś na kształt odwróconej formacji głowy z ramionami. Obecna formacja jest mocno rozciągnięta i wydaje się, że po 50% odbiciu, słusznie czeka nas korekta. Jednak wybicie linii szyi formacji oRGR potwierdziłoby tylko siłę popytu. Możliwe, że wejście za jakiś czas na pułap 30 zł, będzie oznaczało trwalszy ruch wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 14.12.2020
Notowania Grupa Azoty 14.12.2020

Zmiany w zarządzie

Rada nadzorcza Grupy Azoty powołała Filipa Grzegorczyka na członka zarządu spółki XI kadencji i powierzyła mu funkcję wiceprezesa zarządu z dniem 15 grudnia 2020 roku, podała spółka. “Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w dużych spółkach kapitałowych na stanowiskach w randze członka zarządu i dyrektora. Doświadczenie zawodowe zdobyte w spółkach o charakterze przemysłowych i jednostkach dominujących struktur holdingowych (energetyka, paliwa, sektor publiczny)” – czytamy w komunikacie.

Filip Grzegorczyk jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk prawnych oraz École de management de Normandie/AESE Business School/Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – tytuł MBA. W latach 2016-2020 był prezesem Tauron Polska Energia, w latach 2015-2016 – podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a wcześniej m.in. dyrektorem ds. korporacyjnych Przedsiębiorstwa Obrotu Energią i Paliwami EGW (obecnie Weglokoks Energia), pełnomocnikiem zarządu ds. rozwoju energetyki w Kompanii Węglowej i wiceprezesem Taurona, wymieniono.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here