Naga MarketsKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,29%. Akcje taniały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,10 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość wysokich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,48 zł. W sumie od maksimów z ubiegłego roku przecena przynosi już ponad 40% spadku notowań.


Akcje Grupy Azoty z coraz silniejszą przeceną

Spółka odnotowała w ostatnim okresie całą serię spadkowych sesji z rzędu, co doprowadziło do zejścia poniżej minimów z grudnia ubiegłego roku. W ostatnich dniach dodatkowo mamy podwyższone obroty w czasie przeceny, co nie wróży najlepiej na najbliższy okres. Ciekawie dotąd wyglądała linia łącząca serię dołków od maja ubiegłego roku. Każde kolejne odbicie było jednak coraz słabsze, a te ostanie z grudnia trwało wyjątkowo krótko. Szybki powrót do linii, sugeruje że tym razem może nie dojść do odbicia. Dalsze spadki potwierdzą dominację podaży i słaby sentyment do spółki. Kolejnym celem, w dłuższym okresie mogą stać się okolice 23 zł czyli minima z 2018 roku.

grupa azoty 24.01.2020
Notowania Grupy Azoty 24.01.2020

UOKiK daje zielone światło dla Grupy Azoty Polyolefins

W ostatnich dniach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie szeregu instalacji, które posłużą do produkcji polipropylenu. W projekt są zaangażowane: Grupa Azoty, Grupa Lotos, Hyundai Engineering Co, Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation. Spółki te wspólnie poprowadzą projekt pod nazwą Grupa Azoty Polyolefins S.A.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here