Naga Markets

Grupa Azoty z ryzykiem powrotu na jesienne minimaKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,31%. Akcje taniały o 0,44 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 32,52 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 2,09% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,12 zł.

Słaba reakcja popytu

Notowania Grupy Azoty od 20 stycznia systematycznie spadają. W tym okresie cena obniżyła się już o około 31%. Obecnie kurs napotkał na pewne wsparcie w rejonie 32,30 zł. Reakcja popytu jest jednak bardzo umiarkowana. Wydaje się, że wciąż poważnie należy oceniać ryzyko powrotu na jesienne minima poniżej 30 zł.

Notowania Grupy Azoty 27.03.2023

Straty w IV kwartale

Grupa Azoty odnotowała 1 019 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kw. 2022 r. wobec 366 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.
Strata operacyjna wyniosła 1 431 mln zł wobec 387 mln zł zysku rok wcześniej. Strata EBITDA sięgnęła 296 mln zł wobec 881 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 107 mln zł w IV kw. 2022 r. wobec 5 485 mln zł rok wcześniej.

“Wyniki Grupy Azoty w IV kwartale 2022 roku obciążone zostały istotnymi odpisami aktualizującymi wartość niefinansowych aktywów trwałych oraz wartość zapasów wyrobów gotowych, półproduktów i surowców. Informacja o utworzeniu odpisów aktualizujących te aktywa została podana przez emitenta w dniu 13 marca 2023 roku” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPKN Orlen wraca do spadków po niespełna 10% odbiciu
Następny artykułPsychologia tradingu. Darmowy webinar w poniedziałek o 20:00
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.