Naga MarketsGrupa Azoty z próbą zakończenia korekty Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,72%. Akcje drożały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 30,80 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,70 zł. Od końca października spółka zdrożała o 65%.

Szansa na odbicie

Notowania spółki udanie weszły w nowy tydzień, inicjując próbę odbicia. Na wykresie widać, że kurs oscyluje przy linii trendu. Mamy za sobą dość rozbudowaną korektę, co sprzyjałoby scenariuszowi kolejnego odbicia. Pierwszym celem jest wybicie ponad 31,20 zł, co powinno skutkować atakiem na szczyt z początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 16.02.2021
Notowania Grupa Azoty 16.02.2021

Polimery Police gotowe w 40%

Budowa Polimerów Police, flagowej inwestycji Grupy Azoty, jest zaawansowana w ponad 40%, podała spółka. ”Realizacja projektu Polimery Police weszła w kluczową fazę budowy. Od 17 stycznia systematycznie dostarczane są kolejne wielkogabarytowe urządzenia niezbędne do uruchomienia instalacji. Pierwszym z nich był zbiornik na otrzymywany w procesie odwodornienia propanu propylen. Trwają również przygotowania do przyjęcia największego aparatu jakim jest splitter propan-propylen, którego łączna masa transportu wynosi ponad 890 ton” – czytamy w komunikacie.

Oprócz pierwszego zbiornika magazynowego na propylen na plac budowy dostarczono już reaktor instalacji PP oraz dwa transformatory 110kV niezbędne do funkcjonowania przyszłego systemu elektroenergetycznego projektu Polimery Police. Dodatkowo do Portu Morskiego dostarczono product purge bin i kolejny reaktor instalacji PP, które zostaną przetransportowane na plac budowy w najbliższych dniach. W kolejnych tygodniach do Portu Barkowego w Policach dostarczony zostanie również mierzący 96 m wysokości splitter propan-propylen, podano również.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt notowanie | ropa brent notowania | co znaczy blik | bitcoin informacje | pgnig kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here