Naga MarketsGrupa Azoty z próbą wybicia z konsolidacji Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,67%. Akcje drożały o 2 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 32 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 32 zł. Od końca października spółka zdrożała o 65%.

Szansa na wybicie

Notowania spółki przez cały miesiąc luty poruszały się w ramach konsolidacji. Jej umiejscowienie tzn. Po sporych zwyżkach trwających od końca października, świadczy raczej o braku chęci realizacji zysków. Jest to więc raczej forma korekty, z której obecnie pojawia się szansa na wybicie górą. Wczoraj mieliśmy pierwszą taką próbę. Jednym z powodów do dalszej zwyżki mogła być wydana rekomendacja DM BDM na poziomie 34,90 zł. Wskazuje się w niej na mocno drożejące nawozy, co powinno sprzyjać spółce.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs
grupa azoty 3.03.2021
Notowania Grupa Azoty 3.03.2021

Popyt na nawozy powinien wzrastać

Grupa Azoty spodziewa się, że do końca I kwartału 2021 roku popyt na nawozy oraz ich ceny będą wzrastać, poinformował wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy – spółki zależnej Grupy Azoty – Jacek Janiszek. “Perspektywy na najbliższe miesiące postrzegamy dość dobrze, liczymy się oczywiście z sezonowym zmniejszeniem zapotrzebowania na nawozy w okresie letnim i jesiennym, ale zakładamy, że do końca I kwartału zarówno popyt, jak i ceny będą wzrastać” – powiedział Janiszek podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że obecnie Grupa Azoty “nie może narzekać” na popyt, a rosnące ceny nawozów kroczą za cenami surowców – przede wszystkim gazu ziemnego, ale także fosforytów czy siarki. “Jeśli chodzi o konkurencję nawozów importowanych, z takich krajów jak Rumunia, Litwa, Ukraina czy Węgry, to stanowią one dla nas głównie zagrożenie regionalne, w regionach przygranicznych” – dodał.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres btc | kurs funta | kurs złoty | mercator cena akcji | kryptowaluty wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here