Naga MarketsGrupa Azoty z ponad 40% odbiciem. Kurs wyhamował w strefie oporu Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,39%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 25,55 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 1,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 25,55 zł.

Kurs zatrzymany na oporze

Notowania chemicznej spółki mają za sobą dobry okres, w którym zwyżka sięgnęła od końca października ponad 40%. Ruch ten wpisuje się w odbicie na szerokim rynku i w dużej mierze, nastroje globalne mogą decydować o dalszych losach notowań. Od strony technicznej, warto nie zapominać, że mamy do czynienia z trendem spadkowym, a mocna reakcja podażowa ma miejsce na czytelnym oporze. Wydaje się więc, że krótkim okresie dojdzie do pogłębienia cofnięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 23.11.2020
Notowania Grupy Azoty 23.11.2020

Spodziewane odbicie w segmencie nawozów

Grupa Azoty jest optymistycznie nastawiona do wyników w segmencie nawozów w kolejnych miesiącach. Dużo trudniejsza jest sytuacja w segmencie tworzyw, które najbardziej cierpią w wyniku pandemii, poinformował dyrektor departamentu korporacyjnego kontrolingu Grupy Azoty Wiktor Cwynar. “Jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o rozwój sytuacji w nawozach i wyniki tego segmentu w kolejnych miesiącach” – powiedział Cwynar podczas wideokonferencji.

Przyznał, że znacznie trudniejsza jest sytuacja w segmencie tworzyw, który jest najbardziej podatny na sytuację pandemiczną, jako że jest bezpośrednio skorelowany z sytuacją makroekonomiczną. “Nie ma wątpliwości, że w tym obszarze rynek wróci do równowagi dopiero, gdy kluczowe gospodarki wrócą do stanu sprzed pandemii koronawirusa” – dodał.

W jego ocenie, segment chemia wykazuje z kolei różną odporność na sytuację pandemiczną w poszczególnych grupach produktowych, najgorzej wygląda sytuacja w przypadku melaminy i siarki. “Na rynku panuje duża niepewność i słaby popyt, który będzie determinował wyniki w kolejnych miesiącach” – podsumował.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here