Naga MarketsGrupa Azoty z mocnym obiciem. Prawdopodobny koniec korekty Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,08%. Akcje drożały o 1,85 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 32,75 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,78% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 32,30 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

  • Grupa Azoty szacuje zyski z synergii
  • Kurs mocno odbija i kończy okres korekty

Wracamy do wzrostów

Notowania spółki wyglądają bardzo mocno od połowy marca. Spółka w bardzo dobrej dynamice dokonała ponad 110% odbicia po marcowym załamaniu notowań. W czwartek kurs także silnie rósł co na tle serii spadkowych świec o małej dynamice, sugeruje że możemy mieć do czynienia z zakończeniem okresu korekty. Wszystko więc wskazuje na ruch w stronę ostatnie maksimum, a jego wybicie powinno oznaczać atak na główny opór w rejonie 36,50 zł.

grupa azoty 3.07.2020
Notowania Grupy Azoty 3.07.2020

6 mln euro z synergii

Grupa Azoty zrealizowała 6 mln euro synergii związanych z przejęciem Compo Expert w 2019 roku, z łącznych synergii szacowanych na 40 mln euro do 2024 roku. Integracja niemieckiej spółki Compo Expert z Grupą Azoty przebiega bardzo szybko i powiększają się korzyści finansowe z dokonanego w listopadzie 2018 r. przejęcia. W Policach odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Projektu Integracji Compo Expert i Grupy Azoty.

W posiedzeniu komitetu uczestniczyli przedstawiciele zarządów spółek Grupy Azoty, rady nadzorczej Compo Expert oraz liderzy zespołów odpowiedzialni za realizację poszczególnych inicjatyw. W ramach projektu integracji realizowanych jest blisko 70 inicjatyw z takich obszarów, jak m.in. zakup surowców, badania i rozwój, wymiana know-how w zakresie produkcji i technologii, sprzedaż i marketing, finanse oraz IT, poinformowano.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here