Naga MarketsGrupa Azoty z kolejną spadkową sesją. Cena wraca na poziom 23 zł Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,85%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,90 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

Tylko chwilowa korekta?

Spółka odnotowała wczoraj szóstą z rzędu spadkową sesję. Mimo, że sytuacja techniczna na głównych indeksach nie jest najlepsza to jednak spółka od dłuższego czasu odznacza się relatywną słabością. Podbicie z początku miesiąca dotarło do zaledwie 27 zł. Sygnał w postaci wybicia linii trendu na razie doprowadził jedynie do chwilowej korekty. Niebawem kurs powinien testować wsparcie, z którego doszło do odbicia czyli okolice 23 zł.

grupa azoty 14.10.2020
Notowania Grupy Azoty 14.10.2020

Nowy aneks do umowy

Grupa Azoty Polyolefins – spółka Grupy Azoty i Zakładów Chemicznych Police – podjęła uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police z Hyundai Engineering, który przewiduje m.in.: zwiększenie wynagrodzenia wykonawcy o 33,2 mln euro oraz wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o 3 miesiące, podała Grupa Azoty.

“Zawarcie aneksu do umowy EPC jest warunkowe i uzależnione od uzyskania stosownych zgód organów korporacyjnych spółki zależnej oraz zawarcia stosownych aneksów do umowy inwestycyjnej oraz umowy akcjonariuszy” – czytamy w komunikacie. Spółka zapowiedziała, że o podpisaniu aneksu do umowy EPC poinformuje osobnym komunikatem. Projekt Polimery Police, o wartości ok. 7 mld zł, będzie się składał m.in. z gazoportu umożliwiającego odbiór 500 tys. ton propanu rocznie, instalacji do produkcji 429 tys. ton propylenu rocznie oraz instalacji do produkcji 437 tys. ton polipropylenu rocznie.

Grupa Azoty Polyolefins to spółka celowa realizująca projekt Polimery Police będący jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym. Umożliwi on dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. Zakończenie projektu planowane jest na 2022 rok.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here