Naga Markets

Grupa Azoty wznowiła produkcję na instalacjach m.in. do nawozów azotowychWarszawa, 12.10.2022 (ISBnews) – Grupa Azoty w związku ze zmianą warunków rynkowych zdecydowała o uruchomieniu dziś produkcji na zatrzymanych instalacjach do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6, podała spółka.

22 sierpnia Grupa Azoty podała, że w konsekwencji rekordowo wysokich cen gazu ziemnego czasowo zatrzymują instalacje do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Spółka zwracała wtedy uwagę, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę notowania gazu w okresie półrocza wzrosły z poziomu 72 EUR/MWh w dniu 22.02.2022 r., do poziomu 276 EUR/MWh w dniu 22.08.2022 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,9 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInflacja przysporzy problemów euro. Kurs EUR/USD pozostanie pod presją podaży
Następny artykułZA ‘Puławy’ zdecydowały o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowych
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here