Naga MarketsGrupa Azoty wprowadza na rynek linię nawozów NPK pod nazwą Fosfarm, podała spółka. Nowa linia została opracowana przez Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych “Fosfory” – spółkę zależną Zakładów Azotowych Puławy, wchodzących w skład Grupy Azoty, które od grudnia funkcjonują pod nową nazwą Grupa Azoty Fosfory.

Finax

Jak zaznaczono, celem rebrandingu GZNF “Fosfory” na Grupę Azoty Fosfory jest pełna integracja spółki z Grupą Azoty oraz wykorzystanie siły marki do zwiększenia przychodów ze sprzedaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fosfarm to linia nawozów wieloskładnikowych produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym. To nawozy wzbogacone w wapń, magnez, siarkę i mikroskładniki, tj. miedź i cynk. Zawarty w nawozie fosfor, a także wapń, magnez i mikroskładniki, w całości pochodzą z zasobów odnawialnych, podkreśliła spółka.

“Nowa linia produktów jest dowodem na wprowadzanie na rynek przez Grupę Azoty innowacyjnych produktów, zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu” – powiedział prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc, cytowany w komunikacie.

Na początku na rynku dostępne będą dwa produkty: Fosfarm 4-10-15, który trafi do sprzedaży w marcu br. oraz Fosfarm 4-8-21, który znajdzie się w sprzedaży w kwietniu br. Jednak Grupa Azoty zapowiada, że w ramach rozwoju linii planuje wprowadzenie kolejnych formuł nawozowych.

“Tworząc linię Fosfarm, naszym celem było racjonalne i efektywne wykorzystanie składników pokarmowych zawartych w nawozach. Chcieliśmy uzyskać optymalny i dobry jakościowo plon, ograniczając jednocześnie zanieczyszczenie i chroniąc potencjał produkcyjny środowiska. Ten cel był możliwy do osiągnięcia m.in. dzięki współpracy w ramach całego segmentu Agro Grupy Azoty. Kolejny krok jakim jest pełny rebranding  z pewnością pozwoli nam wykorzystać możliwości, jakie daje nam to, że jesteśmy częścią Grupy Azoty” – dodał prezes Grupy Azoty Fosfory Wojciech Dawidziuk.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here