Naga MarketsGrupa Azoty w trendzie spadkowym. Blisko wsparcie przy 22,50 zł Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,93%. Akcje taniały o 0,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 22,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,15% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,20 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

Blisko wsparcia przy 22,50 zł

Kurs spółki nieustannie spada w bardzo jednostajnym rytmie, bez większych korekt. Od czerwca jesteśmy niżej o ponad 30%. Niebawem cena powinna testować wsparcie w rejonie 22,50 zł. Oczywiście spadki wpisują się w to co dzieje się na globalnym rynku akcji. W dodatku ostatnie wypowiedzi członków amerykańskiego banku centralnego, nie przynoszą nic specjalnie dobrego dla uczestników rynków akcji. Zapewne więc globalna korekta będzie kontynuowana, a to oznacza spadki dla Grupy Azoty.

grupa azoty 25.09.2020
Notowania Grupy Azoty 25.09.2020

Nowy system komunikacji

Grupa Azoty wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro, wprowadzając ujednolicone opakowania dla nawozów produkowanych we wszystkich zakładach grupy, podała spółka. Celem rebrandingu jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów nawozowych. “Segment Agro był, jest i pozostanie jednym z kluczowych obszarów działalności Grupy Azoty” – zapewnił prezes spółki Wojciech Wardacki na konferencji prasowej.

Zgodnie z nową koncepcją, produkty nawozowe Grupy Azoty będą sprzedawane w ujednoliconych opakowaniach w podziale na cztery grupy produktowe: nawozy azotowe (kolor niebieski, nawiązujący do wody), nawozy dwuskładnikowe (kolor brunatny, nawiązujący do gleby), nawozy wieloskładnikowe (kolor zielony, nawiązujący do pola) oraz nawozy azotowe z siarką (kolor żółty, nawiązujący do plonów).

Pełny system komunikacji obejmie nie tylko opakowania nawozów, ale również punkty handlowe, tablice dojazdowe, samochody dostawcze, a także materiały informacyjne w ramach: Grupy Azoty, Zakładów Azotowych Puławy, Zakładów Chemicznych Police, ZAK oraz Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych, podsumowano.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here