Naga MarketsGrupa Azoty w płytkiej korekcie. Blisko cel przy 37 zł  Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,20%. Akcje drożały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 34,20 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,65 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

  • Polimery Police mają szybko stać się rentowne
  • Kurs Grupy Azoty nadal rośnie
  • Opór przy 37 zł już na wyciągnięcie ręki

Azoty nadal w formie

Notowania spółki wyglądają dosyć mocno w ostatnim czasie, kiedy optymizm zawitał na szerokim rynku. Spółka ma sporo strat do odrabiania, gdyż już przed wybuchem pandemii kurs wyraźnie spadał. Od kilku dni trwa ruch korekcyjny. Cena powoli spada, jednak spadki te nie mają większej dynamiki i prawdopodobnie jest to tylko przystanek na drodze do dalszych wzrostów. Wydaje się, że trend wzrostowy mogłoby zatrzymać tylko nagłe pogorszenie sentymentu do rynków akcyjnych. Na wykresie najbliższym celem powinny być okolice 37 zł.

grupa azoty 10.06.2020
Notowania Grupy Azoty 10.06.2020

Polimery Police z szansami na hossę

Grupa Azoty na bieżąco aktualizuje analizy dotyczące spodziewanego popytu na polipropylen, mającego wpływ na rentowność inwestycji Polimery Police. Wynika z nich, że w 2023 roku, kiedy inwestycja ma już produkować, rynek polipropylenu powinien być na fali wzrostowej, poinformował spółka. Wiceprezes zastrzegł, że Europa już dzisiaj stała się importerem netto polipropylenu, a poza inwestycją w Policach nie planuje się na Starym Kontynencie wzrostu produkcji tego tworzywa.

Wiceprezes Grupy Azoty podkreślił, że harmonogram inwestycji jest realizowany zgodnie z planem mimo pandemii koronawirusa. “Cały czas jesteśmy w harmonogramie, zarządzamy tym procesem sprawnie bez względu na pandemię, podobnie jak nasz partner Hyundai Engineering” – zapewnił.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here