Naga MarketsGrupa Azoty w kanale wzrostowym. Niebawem szansa na odbicie Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,71%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 34,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34,48 zł. Od końca października spółka zdrożała o niemal 100%.

Notowania w korekcie

Notowania Grupy Azoty od końca kwietnia poruszają się w korekcie. Spadki jak dotąd sięgają zaledwie kilkunastu procent co jest standardową wielkością w obecnym trendzie. Na razie też przecena w żaden sposób nie zagraża szerszej tendencji. Od października 2020 roku cena porusza się w kanale wzrostowym. Pierwsza szansa na zakończenie korekty powinna pojawić się już niebawem przy dolnej krawędzi, która pokrywa się z wsparciem opartym o wcześniejszy szczyt.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 20.05.2021
Notowania Grupy Azoty 20.05.2021

Pozytywne perspektywy

Grupa Azoty pozytywnie ocenia perspektywy dla segmentu nawozów w dalszej części 2021 roku, poinformował ISBnews wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński. “Po ostatnim roku widać, że wrażliwość rynku nawozów na sytuację wywołaną pandemią koronawirusa jest ograniczona, więc nie zakładamy istotnego wpływu pandemii na wielkość produkcji.

Osobną kwestią jest marżowość wynikająca z cen surowców” – powiedział Szczypiński w rozmowie z ISBnews. W jego ocenie, należy liczyć się z pewnym zmniejszeniem marży na nawozy w najbliższym czasie, przede wszystkim ze względu na wzrosty cen gazu ziemnego, które z opóźnieniem przekładają się na ceny nawozów. “Ceny płodów rolnych są relatywnie wysokie, częściowo ze względu na opóźnienie wegetacji, więc generalnie w obszarze nawozów jesteśmy optymistycznie nastawieni do drugiej części roku” – dodał wiceprezes.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | bitcoin wykres roczny | kurs rubla | kurs.funta | nasdaq spółki | wykres dax | alior kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here