Naga MarketsPrzychody ze sprzedaży Grupy Azoty wzrosły w 2017 roku o ponad 7% do poziomu 9,6 mld zł. EBITDA za ten sam okres wyniosła 1,19 mld zł. Oznacza to jej wzrost rok do roku o 25%. Po oczyszczeniu wyniku operacyjnego o zdarzenia jednorazowe ujęte w roku 2017 marża EBITDA niemal zrównuje się z historyczną marżą zrealizowaną w roku 2015 osiągając poziom 13,1%.

Grupa Azoty może dzięki prowadzonym i planowanym w kolejnych latach inwestycjom i akwizycjom zwiększyć swoje roczne przychody do 15 mld zł w 2023 roku – poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

“Realizacja zaplanowanych przez nas inwestycji może doprowadzić do tego, że do 2023 roku przychody Grupy Azoty będą oscylowały wokół 15 mld zł” – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Wardacki.

“Jeśli spojrzymy na projekt Polimery Police, który powinien być zrealizowany w 2022-2023 roku plus procesy akwizycyjne, o których nie mogę szczegółowo mówić plus zgazowanie węgla, to wzrost przychodów o ponad połowę w perspektywie 2023 roku jest realny” – dodał.

W 2017 roku przychody Grupy Azoty wyniosły 9,62 mld zł, a rok wcześniej było to prawie 9 mld zł. W 2017 roku wydatki inwestycyjne Grupy Azoty wyniosły 1,069 mld zł, w 2018 roku planowane są na około 1,6 mld zł.

Największym projektem inwestycyjnym w Grupie Azoty w najbliższych latach jest budowa kompleksu produkcyjnego Polimery Police. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 5 mld zł.

Ostatnio w Tarnowie Grupa Azoty uruchomiła wytwórnię Poliamidy II, której wpływ na wyniki ma być widoczny już za pierwszy kwartał 2018 roku.

Wykres w skali tygodniowej wskazuje, że kurs znajduje się przy linii łączącej poprzednie dołki. Jest to więc potencjalne miejsce na odbicie w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here