Naga MarketsPrzychody ze sprzedaży Grupy Azoty wzrosły w 2017 roku o ponad 7% do poziomu 9,6 mld zł. EBITDA za ten sam okres wyniosła 1,19 mld zł. Oznacza to jej wzrost rok do roku o 25%. Po oczyszczeniu wyniku operacyjnego o zdarzenia jednorazowe ujęte w roku 2017 marża EBITDA niemal zrównuje się z historyczną marżą zrealizowaną w roku 2015 osiągając poziom 13,1%.

Grupa Azoty może dzięki prowadzonym i planowanym w kolejnych latach inwestycjom i akwizycjom zwiększyć swoje roczne przychody do 15 mld zł w 2023 roku – poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Realizacja zaplanowanych przez nas inwestycji może doprowadzić do tego, że do 2023 roku przychody Grupy Azoty będą oscylowały wokół 15 mld zł” – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Wardacki.

“Jeśli spojrzymy na projekt Polimery Police, który powinien być zrealizowany w 2022-2023 roku plus procesy akwizycyjne, o których nie mogę szczegółowo mówić plus zgazowanie węgla, to wzrost przychodów o ponad połowę w perspektywie 2023 roku jest realny” – dodał.

W 2017 roku przychody Grupy Azoty wyniosły 9,62 mld zł, a rok wcześniej było to prawie 9 mld zł. W 2017 roku wydatki inwestycyjne Grupy Azoty wyniosły 1,069 mld zł, w 2018 roku planowane są na około 1,6 mld zł.

Największym projektem inwestycyjnym w Grupie Azoty w najbliższych latach jest budowa kompleksu produkcyjnego Polimery Police. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 5 mld zł.

Ostatnio w Tarnowie Grupa Azoty uruchomiła wytwórnię Poliamidy II, której wpływ na wyniki ma być widoczny już za pierwszy kwartał 2018 roku.

Wykres w skali tygodniowej wskazuje, że kurs znajduje się przy linii łączącej poprzednie dołki. Jest to więc potencjalne miejsce na odbicie w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here