Naga MarketsGrupa Azoty trzeci raz przedłuża list intencyjny z Lotosem. Na wykresie kolejna korekta?Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,07%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 29,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29,50 zł. W sumie rozpoczęta w listopadzie przecena przynosi już ponad 20% spadku notowań.


Akcje Grupy Azoty zaczynają kolejną korektę?

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami widać, że w tym roku mamy do czynienia z trendem spadkowym. Patrząc szerzej, można dostrzec, że tendencja ta wpisuje się w szerszy układ spadkowy jaki mamy od końca 2015 roku. Biorąc jednak pod uwagę aktualną rzeczywistość, wydaje się, że pojawia się szansa na zainicjowanie korekty. Cena zaczyna bowiem delikatnie odbijać od dobrze dotąd respektowanej linii łączącej poprzednie dołki. Możliwe więc, że kurs powraca ponad poziom 30 zł. Co może być celem korekty? Nie wydaje się aby bez napływu kluczowych informacji cena zawędrowała wyżej niż poprzedni szczyt czyli okolice 37 zł. Wydaje się, że w obecnych warunkach słabego sentymentu na szerokim rynku, sukcesem byłoby ruch w kierunku 33-34 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

TMS
grupa azoty 10.12.2019
Notowania Grupy Azoty 10.12.2019

Kolejny raz wydłużono list intencyjny

W poniedziałek spółka wydała komunikat, w którym potwierdzono, że kolejny już trzeci raz doszło do wydłużenia okresu obowiązywania listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu inwestycyjnego “Polimery Police”. Obecnie list obowiązuje do 13 grudnia 2019 roku, co stanowi podstawę do kontynuowania negocjacji w sprawie potencjalnego udziału Grupy Lotos w finansowaniu planowanego przez GA Polyolefins projektu inwestycyjnego ‘Polimery Police’, poprzez objęcie przez Grupę Lotos nowych akcji w kapitale zakładowym GA Polyolefins i wniesienie wkładu na kapitał zakładowy GA Polyolefins w kwocie do 500 mln zł – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here