azotyKurs akcji chemicznego giganta i nawozowego lidera na krajowym rynku, spółki Grupa Azoty, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,86% mimo, że początek sesji wyglądał okazale i udało się osiągnąć dzienne maksimum przy 39,18 zł. Jest to średni wynik na tle tracącego wczoraj 1,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,20 zł. Była to pierwsza spadkowa sesja w tym tygodniu, która może wskazywać na zakończenie odbicia. W sumie w zaledwie kilka sesji spółka odrobiła około 17%.


Akcje Grupy Azoty blisko linii korekty

Spoglądając na notowania na wykresie dziennym, widać że od końca lutego trwa korekta wcześniejszych wzrostów. Zwyżka była bardzo dynamiczna, a obecne spadki są dość spokojne. Wydaje się, że spółka ma szanse na dalsze wzrosty, zwłaszcza że w poprzednich latach doznała silnej wyprzedaży i obecne poziomy nadal są dość niskie na tle poprzednich lat. Niebawem kurs powinien atakować linię korekty i opór przy 40 zł. Wybicie powinno skutkować wzrostem ceny do 43 zł czyli do ostatniego wierzchołka. Jeżeli dynamika zwyżki zostanie utrzymana, wydaje się, że w dłuższym okresie spółka ma szansę na trwalszy powrót do wzrostów, oczywiście pod warunkiem wyjścia ponad wczorajsze maksimum.

wykres akcji grupa azoty 24.05.2019
Kurs akcji Grupa Azoty 24.05.2019, źródło: xStation 5

Bardzo mocny pierwszy kwartał

Podczas czwartkowej sesji spółka opublikowała bardzo mocne wyniki za pierwszy kwartał. Z raportu wynika, ze zysk netto sięgnął niemal 295 mln zł. Przed rokiem było to niecałe 172 mln zł. Mamy więc poprawę o ponad 70%. Przychody wyniosły 3,36 mld zł wobec 2,49 mld zł przed rokiem. Wyniki wskazują, że słabszy poprzedni rok zaczyna odchodzić do historii i przyszłość rysuje się raczej w pozytywnych barwach.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here