Naga MarketsGrupa Azoty odnotowała 132,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2018 r. przy 4 877 mln zł przychodów, podała spółka, prezentując szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe.

Wynik netto z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych wyniósł w tym okresie 175,2 mln zł. Wynik EBITDA to 528,9 mln zł, a EBITDA z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych: 535,7 mln zł, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zarząd emitenta uznał informację o wynikach skonsolidowanych za istotną, z uwagi na znacząco niższy poziom wyników finansowych wypracowanych w II kwartale 2018 w stosunku do wyników osiąganych przez spółkę w analogicznych okresach trzech lat poprzednich; jednocześnie wyniki odbiegają od oczekiwań rynkowych. Niższy poziom wypracowanych wyników był kompilacją trzech głównych czynników, jakimi były: istotny wzrost cen surowców, spadek cen rynkowych oraz niekorzystna sytuacja pogodowa, na skutek której wypracowano niższe wolumeny sprzedaży”
czytamy w komunikacie.

Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2018 roku nastąpi 28 sierpnia 2018 roku, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBloober Team – poprawia wyniki w II kwartale
Następny artykułGroclin – planuje zwolnić 45% pracowników
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here