Naga MarketsLogo grupa azotyGrupa Azoty liczy na stopniową odbudowę marż w segmencie nawozów w najbliższych okresach 2021 roku, poinformował wiceprezes Zakładów Azotowych Puławy – spółki zależnej Grupy Azoty – Jacek Janiszek.

Finax

“Skokowy wzrost cen nawozów na światowych rynkach, który miał miejsce na przełomie roku, był związany ze wzrostem cen gazu ziemnego, niższą podażą m.in. z Chin, a także zwiększonym popytem np. w Indiach. Liczymy na odbudowę marż w kolejnych okresach. Nie będzie to takie proste, ale mam nadzieję, że będziemy konsekwentnie odbudowywali te marże” – powiedział Janiszek podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiceprezes ZA Puławy podkreślił, że pandemia koronawirusa nie spowodowała turbulencji w sprzedaży nawozów w Grupie Azoty, a wolumeny nie spadają, od kilku lat pozostając na poziomie ok. 5 mln ton nawozów rocznie w ramach grupy.

“Powinno to pozwolić zachować wolumeny [w 2021 roku] i dzięki wyższym cenom odbudować marże” – dodał.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here