Naga MarketsKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,85%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 23,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,85 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

Pokonana linia trendu

Notowania spółki nie wyglądają najlepiej, co może nieco zaskakiwać, gdyż mamy za sobą korzystny dla jej działalności spadek cen surowców. Zresztą, w jednej z wypowiedzi, prezes firmy przyznał, że niskie ceny gazu to już przeszłość. Wydaje się, że ta korelacja osłabła w ostatnich miesiącach i nie jest już tak czytelna jak kilka lat temu.

Na wykresie pojawia się jednak mała szansa na odbicie. Mamy za sobą ogromne spadki, obecnie wyhamowała przecena na szerokim rynku, a na wykresie dziennym doszło do przełamania linii trendu, choć bez większej dynamiki. Być może jednak jest to właśnie początek korekcyjnego odbicia.

grupa azoty 2.10.2020
Notowania Grupa Azoty 2.10.2020

Obiecujące perspektywy Polimerów Police

Grupa Azoty podpisała listy intencyjne znacznie przekraczające docelowe moce produkcyjne Polimerów Police, poinformował wiceprezes Grupy Azoty Paweł Łapiński. “Spółka, póki co, podpisała szereg LoI (Letter of Intent) znacznie przekraczające docelowe moce produkcyjne.

Fizyczne podpisywanie kontraktów handlowych na dostawy polipropylenu będzie nastąpi po fizycznym uruchomieniu produkcji i wstępnej walidacji produktów z nowej instalacji” – powiedział Łapiński w trakcie czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII). Jak dodał, wybór dostawców na surowce strategiczne (propan, etylen) zaplanowany jest na III kwartał przyszłego roku, a podpisanie finalnych umów przewidziane jest na I kwartał 2022 roku.

“Aktualna sytuacja rynkowa spowodowana COVID-19 nie ma większego wpływu na przyjęta strategię sprzedaży Grupy Azoty Polyolefins. Załamanie w segmencie automotive jest przez nas szacowane jako przejściowe i sytuacja powinna się poprawić/unormować w momencie wchodzenia na rynek. Strategia sprzedaży opiera się na zdywersyfikowanym porfolio produktowym i, co za tym idzie, obecności w różnych segmentach rynkowych (opakowania spożywcze, higiena, automotive, przemysł budowlany)” – dodał wiceprezes.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here