Naga MarketsGrupa Azoty pod kluczowym oporem. Nadal bez reakcji podażowej Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas czwartkowej sesji o około 1,15%. Akcje drożały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 26,70 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w czwartek 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 26,50 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 75% spadków z początku roku.

Kurs Grupy Azoty pod ważnym oporem

Notowania spółki wykazują się w końcu pewną siłą i bardziej zdecydowanym odbicie. Długo trzeba było na to czekać i spółka ma za sobą sporą przecenę, która oprowadziła kurs do okolic poniżej 16 zł. Trwające od połowy marca odbicie ma jednak dobrą dynamikę. Ostatnich osiem sesji upłynęło pod znakiem płaskiej korekty. Nadal więc, pomimo już sporej zwyżki, nie pojawia się reakcja podażowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że wybicie z tej niewielkiej konsolidacji może wskazać kierunek. Zejście dołem to ruch na wsparcie przy 23 zł. Znacznie bliżej jednak kurs ma do ponownego ataku na czytelny opór w rejonie 29 zł. Wybicie tego poziomu byłoby istotne po sukcesie jakim było wybicie dobrze respektowanej linii trendu spadkowego.

grupa azoty 4.05.2020
Notowania Grupy Azoty 4.05.2020

Projekt Polimerów Police niezagrożony przez pandemię

Grupa Azoty nie widzi zagrożenia z powodu koronawirusa dla realizacji dwóch flagowych inwestycji grupy, czyli Polimerów Police i EC Puławy. W przypadku mniejszych projektów może wchodzić w grę zmiana harmonogramów. Polimery Police to inwestycja realizowana w formule project finance, gdzie grupa również ma w pełni zabezpieczone zarówno finansowanie equity, jak i finansowanie dłużne.

„Nie odczuwamy problemów z bieżącą działalnością i nie widzimy ryzyka wstrzymania, ani zmiany harmonogramu naszych głównych inwestycji, czyli projektu Polimery Police i EC Puławy. W przypadku mniejszych projektów będziemy rozważać zmianę harmonogramów, jeśli pojawią się przesłanki” – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here