Naga MarketsazotyGrupa Azoty planuje capex na cały bieżący rok na poziomie ok. 3,8 mld zł wobec 0,91 mld zł wydatkowanych na inwestycje w I połowie roku, podała spółka.

Grupa Azoty planuje capex na cały bieżący rok na poziomie ok. 3,8 mld zł

Wydatki na zadania inwestycyjne w I poł. 2020 r. wyniosły łącznie 912 mln zł, przy czym na inwestycje związane z rozwojem biznesu – 656 mln zł, na inwestycje związane z utrzymaniem biznesu – 127 mln zł, na inwestycje mandatowe – 47 mln zł oraz na zakup gotowych dóbr – 15 mln zł, podano w prezentacji wynikowej.

W strukturze nakładów najwięcej – bo 58% – przypadało na spółkę Grupa Azoty Polyolefins, z kolei 23% – na Puławy, 7% – Police, 5% – Kędzierzyn, 5% – Tarnów, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here