Naga MarketsGrupa Azoty optymistyczna co do wyników w segm. nawozów, najgorzej w tworzywachGrupa Azoty jest optymistycznie nastawiona do wyników w segmencie nawozów w kolejnych miesiącach. Dużo trudniejsza jest sytuacja w segmencie tworzyw, które najbardziej cierpią w wyniku pandemii, poinformował dyrektor departamentu korporacyjnego kontrolingu Grupy Azoty Wiktor Cwynar.

Nawozy bezpiecznym segmentem Grupy Azoty

“Jesteśmy optymistami, jeśli chodzi o rozwój sytuacji w nawozach i wyniki tego segmentu w kolejnych miesiącach” – powiedział Cwynar podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Przyznał, że znacznie trudniejsza jest sytuacja w segmencie tworzyw, który jest najbardziej podatny na sytuację pandemiczną, jako że jest bezpośrednio skorelowany z sytuacją makroekonomiczną.

“Nie ma wątpliwości, że w tym obszarze rynek wróci do równowagi dopiero, gdy kluczowe gospodarki wrócą do stanu sprzed pandemii koronawirusa” – dodał.

W jego ocenie, segment chemia wykazuje z kolei różną odporność na sytuację pandemiczną w poszczególnych grupach produktowych, najgorzej wygląda sytuacja w przypadku melaminy i siarki.

“Na rynku panuje duża niepewność i słaby popyt, który będzie determinował wyniki w kolejnych miesiącach” – podsumował.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here