Naga MarketsGrupa Azoty odnotowała spadek po słabym raporcie finansowymPodczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia kluczowe indeksy na Wall Street zyskały niemal 1%. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na bardzo słaby raport z rynku pracy – liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA wzrosła w kwietniu jedynie o 266 tys. wobec oczekiwanego wzrostu o 978 tys. (miesiąc wcześniej liczba ta wzrosła o 770 tys., po rewizji z 978 tys.), giełda zareagowała pozytywnie ze względu na to, że Fed prawdopodobnie będzie prowadzić swoją luźną politykę jeszcze dłużej w świetle tak słabych danych z rynku pracy.

Grupa Azoty odnotowała spadek cen akcji

Stopa bezrobocia w Stanach Zjednoczonych wzrosła niespodziewanie do 6,1% wobec oczekiwanego spadku do 5,8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
W piątek wyraźnie przyśpieszyły wzrosty indeksu WIG20 (+2,5%), który zawędrował już pod opór na poziomie 2100 pkt, jednak w przeciwieństwie do wydarzeń z I połowy stycznia indeks zamknął się w okolicy swoich maksimów intraday, co pokazuje, że tym razem podaż nie zgasiła popytu na kluczowych poziomach, a więc indeks ma zielone światło przed dalszą drogą na północ, o ile rzeczywiście trwale przebije wspomniany poziom oporu.

Do wzrostów najmocniej kontrybuował zyskujący, na fali rosnącej ceny miedzi, przeszło 4% KGHM, jednak największą zwyżkę wśród blue chipów odnotował Mercator (+13,8%). Poniżej kreski w indeksie znalazły się jedynie walory PGE (-1,4%) i Lotosu (-0,4%). W piątek sektor bankowy wspierała decyzja Sądu Najwyższego, która m.in. oddaliła wizję przedawnienia roszczeń banku wobec kredytobiorcy i zanegowała najbardziej kosztowny scenariusz dla sektora.

Nieco mniej spektakularne wzrosty odnotowały indeksy średnich i małych spółek. W indeksie mWIG40, w reakcji na słaby raport finansowy, najgłębszy spadek odnotowała Grupa Azoty (-7,1%), a na przeciwległym biegunie znalazły się walory Wirtualnej Polski (+8,1%). W indeksie sWIG80 dominowały walory PGS Software (+14%) I Sanoka (+10,4%), a najsłabszą spółką było AB (-4,4%).

WIG w układzie dziennym

Z pozostałych informacji: 1. Stalprodukt miał 82 mln zł zysku netto w I kw. wobec konsensusu 51 mln zł. 2. PKP Cargo w I kw. szacunkowo odniosło 71 mln zł straty, a konsensu zakładał stratę na poziomie 88 mln zł. 3. CI Games przełożyło premierę gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” w wersji na PlayStation 5 ze względu na problemy techniczne, premiera ma mieć miejsce w 2021 roku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomości | dow jons | w jakie akcje warto inwestować 2020 | notowanie dolara | cdprojekt akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here