Naga MarketsGrupa Azoty odbiła od 5 letniej linii trendu. Kurs blisko 25 złKurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas piątkowej sesji o około 3,89%. Akcje taniały o 1,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 26,90 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego w piątek 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,20 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

Linia trendu zatrzymuje wzrosty

Notowania spółki spadają od początku czerwca, a ostatnio ruch ten zaczyna przybierać na sile. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową widać, ze spadki zaczęły się od kluczowej przeszkody jaką jest długoterminowa linia trendu spadkowego. Teraz cena zmierza na najbliższe lokalne wsparcie przy 25 zł. Jeżeli ten poziom upadnie, wzrośnie ryzyko dalszych spadków. Trudno jednak obecnie wyobrazić sobie tak silną przecenę, która doprowadziłaby kurs z powrotem na tegoroczne minima.

Te artykuły również Cię zainteresują
grupa azoty 10.08.2020
Notowania Grupa Azoty 10.08.2020

105,6 mln zł zysku w II kwartale

Grupa Azoty odnotowała 105,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 roku, podała spółka powołując się na szacunkowe dane. Skonsolidowany wynik EBITDA sięgnął 353,4 mln zł. Przychody wyniosły 2 268,9 mln zł, podano w komunikacie. Grupa Azoty podała wpływ pandemii koronawirusa na poszczególne segmenty biznesowe.

Grupa Azoty na bieżąco podejmuje działania minimalizujące wpływ skutków pandemii choroby zakaźnej COVID-19 na działalność m.in. poprzez wykorzystanie dostępnych na rynku rozwiązań wspierających zarządzanie kapitałem obrotowym oraz dostosowanie wolumenu produkcji do możliwości sprzedaży.

W związku z odnotowanymi spadkami przychodów spółka oraz niektóre z jej spółek zależnych podejmą kroki, aby skorzystać z mechanizmów dofinansowania w ramach Ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w wersji 4.0. Szacowana wysokość wsparcia dla Grupy Azoty wynosi około 50 mln zł, w tym dla Spółki około 16 mln zł” – czytamy w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here