Naga Markets


Największy koncern chemiczny w Polsce szacuje, że przejęcie Grupy Compo Expert zwiększy skalę skonsolidowanych rocznych przychodów Grupy Azoty o około 1,5 mld zł. EBITDA grupy może zwiększyć się nawet o około 130 do 200 mln zł.


W niedawnej odpowiedzi udzielonej akcjonariuszowi przez Grupę Azoty czytamy: “Szacuje się, że przejęcie Grupy Compo Expert zwiększy skalę skonsolidowanych rocznych przychodów Grupy Azoty o około 1,5 mld zł w kolejnym roku, w którym Grupa Compo Expert będzie podlegać konsolidacji w ramach grupy kapitałowej emitenta, co oznaczać będzie wzrost o około 15% w stosunku do obrotów w 2017 roku przy założeniu, że skonsolidowany będzie całoroczny wynik Grupy Compo Expert. Dodatkowo ocenia się, że akwizycja pozwoli na zwiększenie wyniku skonsolidowanego EBITDA Grupy Azoty o około 130 do 200 mln zł rocznie w kolejnych latach, w których Grupa Compo Expert będzie podlegać konsolidacji w ramach grupy kapitałowej emitenta“.

Grupa podała również, że ekspansja na rynku nawozów specjalistycznych będzie stabilizowała poziom marży grupy i jej wyników finansowych. Zmniejszy dodatkowo uzależnienie wyników od wahań koniunkturalnych na rynku nawozów masowych i wahań cen gazu ziemnego.

“To również bieżąca koniunktura na rynku produktów masowych determinować będzie liczbę i skalę projektów inwestycyjnych realizowanych w grupie kapitałowej emitenta” – podano w komunikacie.

6 września Grupa Azoty informowała, że ma warunkową umowę nabycia 25 tys. udziałów stanowiących 100% kapitału zakładowego w spółce Goat TopCo GmbH z siedzibą w Niemczech, kontrolującej spółki Grupy Compo Expert, jednego z czołowych podmiotów światowego rynku nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, za cenę nie wyższą niż 235 mln euro.

Grupa Azoty – (ATT) – wykres M15

Spółka dziś reaguje ponad 2 procentowym wzrostem i aktualnie oscyluje na poziomie 33,44 zł za akcję. Grupa widocznie pokonała opór cenowy z poziomu 32,80 co otworzyło spółce drogę do kolejnego istotnego oporu po cenie 35,60. Jeśli obecny sentyment się utrzyma, kwestia dotarcia do wymienionego poziomu powinna być formalnością.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here