Naga MarketsGrupa Azoty nadal w trendzie wzrostowym. Pojawia się problem z kontynuacją odbicia Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,16%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 32,75 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 31,20 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

  • Grupa Azoty nadal w trendzie wzrostowym
  • Problem z kontynuowaniem ostatniej próby odbicia

Problemy z kontynuacją odbicia

Kurs spółki porusza się od połowy marca w czytelnym trendzie wzrostowym. Przez cały czerwiec trwał ruch korekcyjny, jedna osiągnięcia podaży nie były zbyt imponujące. Na początku lipca pojawiła się reakcja popytowa. Na razie jednak, cztery kolejne sesje pokazują, że brakuje kontynuacji odbicia. Wprawdzie wyznaczony wtedy lokalny dołek nie jest zanegowany, jednak jeżeli trend ma nadal trwać, to wydaje się, że cena powinna ruszyć do góry. Jeżeli tak się nie stanie i kurs spadnie poniżej 30 zł, będzie to pierwsza oznaka słabości trendu. Głównym celem w trendzie powinien być z kolei opór przy 36,50 zł.

grupa azoty 9.07.2020
Notowania Grupy Azoty 9.07.2020

Integracja z Compo Expert pełnym sukcesem

Grupa Azoty zrealizowała 6 mln euro synergii związanych z przejęciem Compo Expert w 2019 roku, z łącznych synergii szacowanych na 40 mln euro do 2024 roku. Integracja niemieckiej spółki Compo Expert z Grupą Azoty przebiega bardzo szybko i powiększają się korzyści finansowe z dokonanego w listopadzie 2018 r. przejęcia. W Policach odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Projektu Integracji Compo Expert i Grupy Azoty.

W posiedzeniu komitetu uczestniczyli przedstawiciele zarządów spółek Grupy Azoty, rady nadzorczej Compo Expert oraz liderzy zespołów odpowiedzialni za realizację poszczególnych inicjatyw. W ramach projektu integracji realizowanych jest blisko 70 inicjatyw z takich obszarów, jak m.in. zakup surowców, badania i rozwój, wymiana know-how w zakresie produkcji i technologii, sprzedaż i marketing, finanse oraz IT.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here