Naga MarketsGrupa Azoty nadal traci. Najbliższe wsparcie w rejonie 22,50 zł Kurs akcji spółki Grupa Azoty, jednego z największych i najpopularniejszego w Europie producenta nawozów azotowych i wieloskładnikowych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,50%. Akcje drożały o 0,35 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 23,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 23,65 zł. W sumie odbicie w połowie marca odrobiło ponad 110% spadków z początku roku.

Kolejne wsparcie przy 22,50 zł

Notowania Grupy Azoty nie wyglądają najlepiej od dłuższego czasu. Mimo, że od marcowego dołka kurs akcji wzrósł o ponad 100%, to jednak nie zmieniło to szerszego trendu i cena w dość szybkim tempie oddaje wypracowaną wcześniej zwyżkę. Od początku czerwca spadek ceny sięga już 33%. Kurs przełamał wsparcie w rejonie 25 zł i obecnie wszystko wskazuje na to, że cena kieruje się do kolejnego poziomu przy 22,50 zł. Wydaje się, że bez poprawy nastrojów na szerokim rynku, trudno będzie o poprawę notowań spółki.

grupa azoty 17.09.2020
Notowania Grupy Azoty 17.09.2020

Możliwe podwyżki cen w segmencie nawozów

Grupa Azoty przymierza się do kolejnych podwyżek cen w segmencie nawozów w II poł. 2020 r., poinformował dyrektor departamentu korporacyjny kontroling w Grupie Azoty Wiktor Cwynar. “Jeśli chodzi o segment nawozowy ważący najwięcej w całej strukturze sprzedaży – po wzrostach sprzedaży w marcu i kwietniu przychody w maju spadły istotnie.

W czerwcu, aby pobudzić rynek, wprowadziliśmy korekty cenowe – ten rynek udało nam się odbudować tylko w ograniczonym zakresie, teraz sytuacja się jednak stabilizuje powoli, ceny są jednak wypłaszczone. Przymierzamy się do kolejnych podwyżek w II poł. zgodnie z rutynowym podejściem handlowym” – powiedział Cwynar podczas konferencji prasowej, Prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki podczas konferencji prasowej podkreślił, że patrząc na I poł. roku ceny gazu były niskie.

“Jeżeli porównamy ceny gazu z 10 lipca i 10 września, gaz podrożał o przeszło 100% – dokładnie 104,5%. Rolnicy i odbiorcy, którzy czekają na spadek cen, a porównując r/r, to mniej więcej o 150-100 zł nawozy na tonie są tańsze niż w ubiegłym roku – to jest błędne przeświadczenie, bo skala wzrostu cen gazu w ostatnich dwóch miesiącach pokazuje, że oczekiwanie może być bardzo nieopłacalne dla rolników i na ten element zwracamy uwagę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here