Naga MarketsChciałbym zwrócić uwagę na wykres akcji ATT (Grupa Azoty SA). Spółka od pięciu lat porusza się w trendzie wzrostowym. Po dynamicznej korekcie zakończonej pod koniec stycznia bieżącego roku, wykres spółki wyrysował ciekawą falową strukturę wzrostową. Struktura ta, może sugerować kontynuacje trendu.

Na wykresie, powstały trzy fale w górę. Po fali pierwszej, nastąpiła gwałtowna korekta prosta w ramach fali drugiej. Następnie powstała fala trzecia, która utworzyła się na zwiększonym wolumenie. Zwiększony wolumen na fali trzeciej potwierdza jej charakter. Obecnie, powinniśmy mieć do czynienia z falą czwartą. Przybrała ona formę trójkąta symetrycznego. Struktura wewnętrzna trójkąta, sugeruje bliskie jego wypełnienie. Miejsce do jego zakończenia i wybicia jest bardzo dobre. Zbiega się bowiem z testem linii trendu krótkoterminowego. Jeżeli nastąpi wybicie z trójkąta górą, powinniśmy oczekiwać ruchu w obrębie fali piątej. Zasięg ruchu, wynikający z wysokości trójkąta to ok 12 zł, czyli poziom 90 zł za akcje. Poziom zbiega się ze szczytem utworzonym w maju 2013 roku. W wersji bardziej optymistycznej, poziom docelowy wyznaczony na podstawie długości fali pierwszej, nie uwzględniający wydłużenia fali piątej, to poziom 95 zł. Wydaje mi się, że nawet najmniej optymistyczny wariant, wart jest rozważenia zakupu akcji ATT.

ATT dziennytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZa przelot samolotem zapłacisz w kryptowalucie
Następny artykułDraghi miażdży eurodolara
piotrmleczko_bio
Piotr Mleczko jest traderem od 2000 roku. Pierwsze 6 lat spędził przy kontraktach terminowych. Stworzył system dający średnio 25% zysku rocznie przy małym ryzyku. Od 2006 roku jest na rynku Forex, gdzie grał na linie trendu oraz wybicia, jednak większość czasu spędził nad teorią fal Elliotta. Swój trading pokazywał przez 3 lata w dzienniku na forum Nawigatora.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here